Vyvolání porodu. Má někdo stejnou zkušenost? Popř. jak doma vyvolat?

pavlina2949
6. kvě 2021

Ahoj holky mám dotaz, mám tehotenskou cukrovku a doktorce se nelíbí placenta, proto říkala že počkáme do úterý 11.5. to budu 39+4 a porod se 12.5. vyvolá. Dva týdny jsem otevřená pouze na špičku prstu, tajze mám z vyvolání strach, že mě budou vyvolávat několik dní. Má někdo zkušenost? Že cesty byli otevřené jen tak málo ale porod se vyvolal rychle? Popřípadě nějaké rady jak porod vyvolat sama doma? Na netu je toho dost spíš mě zajímá nějaké konkrétní zkušenosti. 🙂

mamio
6. kvě 2021

@pavlina2949 úplně stejnou situaci jsem měla před dvouma tydnama...s výjimkou te placenty teda... teh.cukrovka na inzulínu,malej odhad 3900g,a já otevřená do termínu na špičku prstu... vydupala jsem si vyvolání...už sem na to neměla nervy...můj druhej vyvolavanej porod... první děs a tento v 8 ráno tableta prostagladinu,v 12 píchnutí vody,pak sem si nechala dát hned epidurál, kterej opět pomohl,a v půl páté byl malej na světě...takže pohoda...Jinak ani u prvního aninu druhýho žádný rady nepomáhaly... nebýt dnešních možnosti jsem zavřená dodnes...

simcakoc
6. kvě 2021

@pavlina2949 mám zkušenost s vyvoláváním, ale tedy ne kvůli těhu. cukrovce. Byla jsem otevřená také na špičku prstu. Ráno v 8 zavedena tableta, jelikož jsem se neotvírala dostala jsem mezi 10 a 11h čípek na uvolnění svalů. Pak už to byl fofr. Přesun na box. Než připravili epidural o který jsem žádala, tak už jsem musela tlačit. Malý se narodil chvilku po 1 hodině (5 hodin od zavedení tabletky).

barulina
6. kvě 2021

Me vyvolavali pro prenaseni, otevrena na 2 prsty a nic. Cisar

miskatus
6. kvě 2021

@pavlina2949 rada nad zlato- nelezet… zkus vylézt nejaky kopec, rychlochuze, hybej se a věř mi ze do par dni se něco začne dit

cilkat
6. kvě 2021

Vyvolávali my porod z úplně uzavřených cest... druhý den byl malý na světě 😉 . Druhé dítě vyvoláváno z "prostupnost na špičku prstu" ... v devět nástup, ve dvě už narozené miminko.
.. JInak se doporučuje (nechráněný) sex, pokud je na to aspoň trochu nálada. Ale mě nezabralo nic, až vyvolávací tablety.

pavlina2949
autor
6. kvě 2021

@miskatus já poslední 4 měsíce fakt jen ležela, šla jsem jen k lékaři a do obchodu,prostě jsem pohyb nějak nedávala bolest zad, lenost :D od včera ale nepoužívám v paneláku výtah bydlíme v 6 patře a jdu po schodech tak třeba i to pomůže :D

izzylka
6. kvě 2021

Já nastoupila na vyvolání v pondělí...2 tablety a nic. Úterý 2 tablety, a nic...středa 1 tableta a nic....tak mi ve středu v 11 píchli vodu a syn byl v 16:20 venku 👍🏻 🤣

lachtanice86
6. kvě 2021

Vyvolavali mi porod kvůli cukrovce, otevřená na prst. Zkusili Hamiltona, balonek, prášek, pichnuti vody i oxytocin.. trvalo to 39,5hodiny

martt
6. kvě 2021

@pavlina2949 Mně porod vyvolávali v den termínu , kvůli špatným ozvám malého. Byla jsem úplně zavřená ve 12:00 mi dr.udělala hamiltonuv chvat s tim at přijdu za dve hodiny do porodnice na poslech ozev . Tam mi ve 14:45 oznanily že budou vyvolávat tak mi dali tabletu na vyvolání v 17:00 píchli plodovou vodu, kdy se mi rozjeli porodni bolesti a malý byl v 19:35 na světě. A to byl ve hře ještě císař naštěstí nakonec nebyl potřeba.

miskatus
6. kvě 2021

@pavlina2949 já si dala Ještěd a rázem jsem byla na 4 prsty 🙂

laloogrey
6. kvě 2021

@pavlina2949 Mně vyvolávali porod skrz "těhu cukrovku" (píši v uvozovkách, protože údaj při odběrech byl vyšší než dané číslo o pouhé 0,01 - dle tabulek těhu cukrovka) týden po termínu (žádné aktivity předtím nepomohly. Dokonce mi dělali i dvakrát Hamiltona a taky nic - neměla jsem ani poslíčky, nic). První den do mě cpali tabletky na vyvolání (od osmi od rána po dvou hodinách, poslední jsem dostala v osm večer) - po nich mi akorát na deset vteřin ztvrdlo břicho, ale jinak se nic nedělo. Druhý den ráno mě odvezli už na porodní box (protože potřebovali uvolnit místo), kde mi zavedli nějaký čípek a po něm to byla celkem jízda. Do půl hodiny kontrakce v plné palbě (žádný postupný nástup bolestí, nic.). Kačenka se narodila o půl třetí odpoledne...❤😇

drakenn
7. kvě 2021

Zkus ricinový koktejl. Mě porod vyvolal

marty154
7. kvě 2021

@pavlina2949 taky jsem mela pred peti tydny porod vyvolavany v 37+4 pro odhad vahy 3960g....cesty nepripravene,uzavrena..taky jsem se bala a nakonec po zavedeni 1\2tablety o pul osme rano..v pul devate postupne bolesti cca po 5min...ty trvaly do pul jedenacte..v 11hod.presun na sal..na 2cm...po presunu se bolesti hodne rozjely a maly se narodil 11:23...porod byl v pohode..nejhorsi bylo poslednich 20minut..ale spise kvuli poloze na zadech a rychlemu otvirani..za 20min..z 2cm na 10...bude to dobry..hlavne myslet na mimi a pozitivne 🙂

orisek56
7. kvě 2021

První porod zavřená na 100 západu, porodní cesty absolutně nepripraveny, úplně zavřená, přenášení 41+4 , vyvolávají, 13 hodin porod... Sice krutý a docela komplikovany, ale na to ses neptala. Druhý porod po 22 měsících opět zavřená na 100zapadu, nepřipravenost nic, opět 41+4 .. Vyvolání, porod 6 hodin, celkem přijatelný. U obou tablety začaly fungovat do hodiny a půl. Jen samozřejmě kontrakce jsou docela agresivni. Ale to nebude u každého. Potřetí jak to bude, nevím, ale nepočítám s tím, že by se mi něco rozjelo samo, neznám přirozený porod.

danka1999
9. čer 2021

Ahoj holky mám dotaz. Podle doktora je vše připravené na porod. Hrdlo prostupne a dlouhé 2 cm, miminko tlačí hlavičkou. Zkoušela jsem stimulaci bradavek a zkoušela jsem to hodinu. V noci mě 2× vzbudily bolesti břicha a bolí mě pořád. Jen to spíš vypadá na poslicky. Mám pokračovat? Myslíte, že když to břicho boli vic tak to má nějaký účinek? Děkuji moc :oops:
Prosím a jak mám masírovat? Nevím, jestli to dělám dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru