Vyvolání porodu. Můžu si požádat?

widowblack
7. únor 2020

Ahoj , myslela jsem si že se mě to nebude týkat - protže už 3 týdny čekám že porodím každým dnem ( dle slov mého dr. v 35tt 🤣🤣🤣 ach jak se mýlil). Chci se zeptat zda si po 40 tt můžu zažádat o vyvolání porodu nebo musím čekat těch 14 dní do 42tt. Jde mi o to že se neustále trápím 💩poslíčkama , už sem v porodce byla 3 x s tím že mi břicho tvrdlo po 5/6 minutách i po sprše a skákání na míči a na monitorech pak nic a nebo jen něco málo . Nález vespod je už prez týden stejný - propustnost tak na špičku prstu 🤦‍♀️. První termín dle utz mám teď v sobotu a dle MS v pondělí ( prostě 100%) vím kdy ta naše cácora vznikla 😂 Mám strach že když mě nechaj přenášet ty dva týdny že už pak bude velká a budu muset CS což po nechci !!! Ale jelikož sem první měla CS tak aby neměli strach z ruptury jizvy či aby už pak taky na velikost prolezla porodníma cestama . Takže moje otázka je - můžu v nemocnici při kontrole říct že chci porod vyvolat z důvodů těch obav ? ( viz vyjmenované výše ) Děkuju moc za názory a vaše zkušenosti

ladyhacek
7. únor 2020

Vždy záleží na doktorovi, pokud máš pravděpodobnost většího dítěte přenášet se nenechává.

eithelwing
7. únor 2020

Zažádat příliš nevím, naopak bych se bála, že vyvolání může jizvu potrápit víc.
Každopádně si myslím, že to navrhnou sami v nemocnici, u nás by mě hnali hned, což jsem odmítla.

widowblack
autor
7. únor 2020

@ladyhacek tak odhad v 35tt měla 3200g vím že to není moc ale kdo ví jakteď bude velká po dalších 5 týdnech ....

ckei
7. únor 2020

@widowblack třeba u nás se v případě prvního císaře nenechá při dalším těhotenství přenášet ani den. Počkala bych do další kontroly a tam bych vše s lékařem probrala.

widowblack
autor
7. únor 2020

@eithelwing hmmm tak já počkám a uvidím teda v nemocnici ;)

widowblack
autor
7. únor 2020

@ckei 👍 tak to by bylo fajn

ba2te
7. únor 2020

@widowblack Taky jsem věděla 100% přesně, kdy se nám zadařilo, ale dcera se naopak rozhodla přijít na svět dřív, takže na to bych nespoléhala 😇 Jinak u nás teda po 1. cs sice nechávají rodit přirozeně, ale do 4 kg a nechávají přenášet max. 10 dní. Vyvolávat se po cs nevyvolává, protože to je větší nápor na tu jizvu a s tím spojené vyšší riziko ruptury dělohy. Takže buď čekat, zda se rozhodne sama nebo cs. Ale zeptala bych se přímo v konkrétní porodnici - možná to bude mít každá jinak 😉

lennus
7. únor 2020

@widowblack Zkusila bych se uklidnit, příliš neřešit coby kdyby a naladila se na miminko a nechala cestu na něm.
Řešila jsem porod po sekci, nakonec jsem miminku řekla, ať si vybere cestu samo a malá se narodila dva dny před termínem, i když tři ostatní těhotenství skončily dříve. Po termínu už jsem měla naplánovanou sekci. Vše nakonec dopadlo dobře a bylo to krásné! Držím palce!

hermia
7. únor 2020

kdyby prcek mel odhad ze bude veliky, sami ti moznost vyvolani porodu nabidnou. alespon tak to bylo u me. 24.12 termin a 27.12 vyvolavali s tim ze maly mel mit kolem 4kg a ja mam jen 159cm tak abych to zvladla. nakonec mel 3290g. urcite bych se v nemocnici doktora zeptala zdali by bylo mozne vyvolat porod ale driv jak pred terminem s tim nepocitej..

widowblack
autor
7. únor 2020

@lennus na mimino se zkouším naladit už od začátku 🤣 a prd 🤣 no uvidíme ale 100% císařem nechcu

widowblack
autor
7. únor 2020

@hermia to před termínem to mi je jasný že ne a to mě ani nenapadlo 🙂

ocetnicek
7. únor 2020

Co zkusit poprosit o Hamiltona? Já taky neustále poslouchala, že nic, v neděli mi udělali Hamiltona, pak jsme ještě večer dali sex, no a ve 2 ráno praskla voda a jelo se 😁

amazonkajanik
7. únor 2020

Co zkusit babske rady? Čaj z maliniku,chodit do schodů, projet lesem, dát sex (spermie obsahují látku,která vyvolá porod) a když nic nezabere, tak se zkusit domluvit v porodnici...

puhelin
7. únor 2020

Ja jsem po cerklazi prenasela a na vyvolani jsem nechtela. Hamilton pomohl, za 3 hodiny jsem mela prvni kontrakci.

kejt29
7. únor 2020

Zkusila bych hamiltona, mi zabral 😊

martaskaaa
7. únor 2020

Standardně se vyvolává 41+3 a já dr poprosila, jestli by to už nešlo malinko dřív, protože jsem byla úplně zavřená a nic nenasvědčovalo porodu, nešel udělat ani Hamilton...tak jsem si vybrala i datum a rodila jsem 41+0 (týden po termínu) měl odhad 3900g, ale nakonec měl "jen" 3650g a 53cm 😁 já už byla vážně zoufalá, takže se slitoval 😀

widowblack
autor
7. únor 2020

@amazonkajanik 🤣 tak každý den min 7 km , sex vzdy když je muž doma , malinik piju od 36tt , denně vytíram/ vysávám , chodím do schodů předminulý týden sem ješte normáně cvičila ☺️ Takže to asi na mě moc nefunguje 😉

widowblack
autor
7. únor 2020

@kejt29
@puhelin
Tak to zkusim poprosit jako o první ale nevím zda to půjde když sem jen tak málo ( na tu špičku ) uvidím , ale děkuji za vaše zkušenosti 😉

martaskaaa
7. únor 2020

@widowblack Já byla na špičku a Hamilton udělat nešel

widowblack
autor
7. únor 2020

@martaskaaa hmmm já si to myslím .... a tak si třeba žížala dá říct a půjde sama .... mě zajímají zkušenosti ostatních a hlavně si tím čtením trochu zkrátit čas 😊

lennus
7. únor 2020

@puhelin Můžu se zeptat, proč Vám dělali cerkláž? U mě zvažovali, ale nakonec prý rizika vs benefity jsou stejné, navíc jsem byla ok a tvrdili, že smysl to má, jen kdybych byla otevřená. Což zvažovali ve 23.t., brali mi plodovku, byla jsem otevřená, nakonec bohužel se to nestihlo a malý se narodil dřív. Ať dcera se čtvrtého těhotenství se udržela.

nik1
7. únor 2020

Taky jsem měla první porod sekcí. Druhátko se tvářilo, že ven nechce, tak už jsem se bála, že to zase bude císařem. V porodnici mi řekli, že mě nechají přenášet max. 7 dní a pak vyvolají. 3 dny po termínu šel konečně udělat Hamilton, od té doby lehké kontrakce a rodila jsem přirozeně 4. den po termínu těsně před půlnocí. Ty obavy, které máš ohledně jizvy a velikosti miminka jistě napadnou i lékaře. Rozhodně nebudou riskovat jakékoli komplikace.

widowblack
autor
7. únor 2020

@nik1 děkuji za pozitivní odpověď ☺️

puhelin
7. únor 2020

@lennus Delali mi ho na zacatku 27tt, mela jsem cipek 18 mm a branku do V 17 mm. Bylo to za pet minut 12.

martiina_k
7. únor 2020

Mě řekli, že od ukončeného 38. týdne je možné porod vyvolat na přání rodičky bez toho, aniž by to bylo lékařsky nějak zdůvodnitelné. Bylo to v roce 2017, předpokládala bych, že se to nijak výrazně nezměnilo. Takže ano, můžeš si "přát" porod vyvolat.

kacenka115
7. únor 2020

@widowblack důvěřovala bych lékaři, určitě viděl víc takových žen a zná rizika. ;) jinak já jsem teda prvního přenášela 14 dní (nevím jestli by mne nechali po císaři), měl na váhu 3,6 kg, takže dobrý, porod rychlovka. Narodil se ve středu v půl 3 ráno, v 8 jsme měli jít na vyvolání. Čekal do poslední chvíle. 😂 A taky mi zabral Hamilton udělaný v pondělí. Takže pokud to půjde, zkusila bych prvně Hamiltona. ;)

amazonkajanik
7. únor 2020

@widowblack tak leda počkat na bouřku 😁 u mě to bylo tak,že jsem ve čtvrtek zehlila, víkend procházka se psy,v pondělí kontrola,na monitoru malej řádil. Doktorka,že je vše v pohodě a na porod to není. Ten den jsem ráno i řídila. Pak půlhodinová cesta ohledně reklamace auta,nákup v globusu (tam už jsem si stěžovala,že se mi blbě jde),při cestě zpět návštěva u našich (mamka,že břicho spadle nemám,že to ještě nebude) dojeli jsme domů,naštval mě pes. Říkám si, že jsem nějaká zaplynovana, dám vanu a uvidím. Raději jsem zaukolovala chlapa. Když jsem vylezla,tak že konečně si prdnu a ona mě praskla voda 😂 nu a do půl hodiny byl malý na světě

amazonkajanik
7. únor 2020

@widowblack jo,zapomněla jsem dodat,že jsem byla 38+6 a první porod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru