Vyvolání porodu. Trvalo to dlouho?

eva_55
20. únor 2020

Ahoj holky. V pondeli me ceka kvuli zdravotnim obtizim vyvolani porodu. Hrozne se bojim, a tak se chci zeptat na vase zkusenosti. Trvalo to dlouho? Podotykam, ze jsem prvorodicka a v utery jsem byla otevrena na spicku prstu. Jsem 38+3. Jo a doktorka mi v utery udelala Hamiltona a nic-zadne spineni, krvaveni, ani neodesla zatka 😔

barulina
20. únor 2020

Neres to. U kazde jento jinak. Ja mela prirozeny porod a rodila jsem tri dny z toho 23 hod na por. Sale. Nestresuj se, nszjistuj, tes se na prcka. Boli to, boli to vzdy, ale ver mi ze to za to stoji

evula19
20. únor 2020

mně vyvolávali porod dva dny a nic..jen mi praskla voda a tím to skončilo, takže nakonec císař:( Každá to má opravdu jinak, někdo má za 3 hodiny hotovo, někdo rodí 3 dny, s někým (viz já) to nehne..

eva_55
autor
20. únor 2020

@barulina Jsem zoufala a uz nevim co delat, tak jsem potrebovala asi slyset neco od nekoho ☺️☺️ Kazdopadne dekuji a vim, ze kazda to ma jinak....

eva_55
autor
20. únor 2020

@evula19 Toho se prave bojim no 🤨🤨 doufam, ze to bude vse v pohode....

evula19
20. únor 2020

@eva_55 každopadně porodíš, at je to jakkoliv a budeš mít to svoje štěstí v náručí🙂

eva_55
autor
20. únor 2020

@evula19 To ano 🥰🥰

barulina
20. únor 2020

@eva_55 kazda jsme nankonci uz mirbe zoufala. Ja zrovna dneska a to jswm v 33tt. Jenzw mw 3.tehotenstci je narocne a porad jswm nemocna atd. Ted uz jsem 3.tydeb nahromade a u6 me. To fakt nebavi. Proate to musis dat a das a budes mit 0rcka u seve

eva_55
autor
20. únor 2020

@barulina Ouu, tak to bych byla silena. Drzim palce, at vse dopadne dobre a tobe at je co nejdri dobre ✊✊
Dam to, musim 😻

monaaaaaa
20. únor 2020

@eva_55 rodila jsem 2x, poprvé vyvolavane, malá za 3 hod venku, po druhé přirozeně a doba totéž. Rozhodně nebudete mít cas nad tím přemýšlet. 😉Je dobré si nechat poradit, vědí co říkají.

sebinka123
20. únor 2020

Já jsem měla 2 ze 3 porodů vyvolavane, taky ze zdravotních důvodů. Každý porod jsem měla úplně jiný. Důležité asi je, pořádně si to srovnat v hlavě, důvěřovat sobě a zdravotníkům, těšit se na miminko. Někde jsem vycetla, že až z 90% je porod o hlavě. Držím pěsti, přeji co nejkrásnější porod, zdraví tobě i tvému miminku. 💐🌻🌷

gembula
20. únor 2020

Tak já jsem porodila až 3tí den ráno, ale aspoň jsem šla na sál veselá, páč už jsem se opravdu moc těšila 🙂)...jinak většina kamaradek odrodila do 1-4h, od zavedení tabletky ;). Aspoň budeš celou dobu pod kontrolou a nemusíš řešit, jak se tam dostaneš, jestli už máš jet apd...drzim moc palce!

laloogrey
20. únor 2020

Mně také vyvolávali porod. Měli jsme termín na Silvestra, ale malé se nechtělo. Udělali mi dva Hamiltony a pořád nic. Tak 7. 1. jsem měla nástup do nemocnice na vyvolání... Dávali mi vyvolávací tablety od osmi od rána, po dvou hodinách jednu, celý den až do osmi do večera a pořád nic... Tak druhý den ráno v osm jsem dostala nějaký čípek, po kterém se porod do dvaceti minut rozjel a ve 14:20 se malá narodila. Vůbec se toho neboj 😉 Zvládlo to tolik ženských, tak co bys to nezvládla ty 🙂 Aspoň tímhle jsem se utěšovala já... A nějak ven jít mimošek musí, tomu se nevyhneš 😉 Tak se zbytečně nestresuj a těš se na něho, až se spolu poprvé setkáte 😉

dobevacka
20. únor 2020

Ja byla 41+3 a dostala jsem ráno v 9 vyvolavaci tabletu, od 2 jsem mela kontrakce a mala se narodila ten den v 19.17 hod. Urcite se neni ceho bat. Hlavne se nenech zbytecne vystrasit tim, ze budes rodit dlouho 😊

misvas
20. únor 2020

První porod jsem měla vyvolávaný, v 6 ráno mi zavedli první tabletu, v 8 druhou a dcera se narodila ve 13.32 ten den 🙂

luculka93
20. únor 2020

Ahoj taky jsem měla vyvolávany porod, přenášela jsem. V 7 ráno jsem dostala vyvolávací tabletu, a 14:50 byla maličká na světě. Ničeho se neboj, budu ma tebe myslet a držet palečky 👍😁

koalka11
20. únor 2020

Tabletu jsem dostala nějak kolem 10 ráno, kontrakce začaly vzápětí, cca v 17:00 epidural, v 19:00 mi praskli vodu a malá se narodila ve 21:09 🙂

hanulkaha
20. únor 2020

Me vyvolavali druhy porod ve 42tt... Nalez pri prijmu na jeden prst, v 7:20 zavedena tableta. Za 2 hodiny, tedy 9:20 kontrola, otevrena na 4 cm, kontrakce po 3 minutach, hlavicka nalehala, tak dr. "pustil" vodu v 9:30... Okamzity nastup silnych kontrakci, 9:40 sileny tlak na spodek a maly chtel ven... 9:50 byl syn na svete, 3800g, 53cm, bez nastrihu a jen s malickym poranenim na kosmeticky steh 😀
Takze 7:20 zavedena tbl a 9:50 jsme meli Matyska v naruci 😍 Je to hodne i o tom, jak si to nastavis v hlave 😉
Preji, at vse probehne v pohode, rychle a bez komplikaci 🍀🍀🍀

veronika_tvrda
20. únor 2020

@eva_55 Evičko, každý porod je jiný. I kdyby probíhalo těhotenství nachlup stejně jako jiné - každá máme jiné tělo, jinak budeš reagovat... Švagrové vyvolávali po tři dny, od rána do večera strávila v kontrakčních bolestech, vyčerpaná k smrti, porodila vexem v půl desáté večer třetího dne. Kamarádce vyvolali ráno a v poledne měla mimčo bez komplikací v náručí. Je to pokaždé úplně jiné. Každopádně proběhne to, se stejným výsledkem, bude to, bude hotovo a budeš mít u sebe miminko, těš se na tu chvíli, těš se, že na všechno předchozí budeš jen vzpomínat - držím palce, ať to jsou jen ty nejhezčí vzpomínky.
A snad se nikdo nebude zlobit - kdybys uvažovala o fotografovi u porodu, hlásím se do služby - ty vzpomínky z tvé hlavy vyblednou velmi rychle (fakt!) a pro první maminku letos nafotím zdarma.

bamak
21. únor 2020

@eva_55 když už to musí být... I na vyvolánem porodu se dají najít "výhody". Celkem přesně víš, kdy budeš rodit a tak si může otec zařídit volno😉. Budeš celou dobu pod dohledem- což bylo pro mě to hlavní, pocit, že je mimčo hlídané a kdyby se něco zvrtlo, je venku za pár okamžiku. A tím i riziko pro nej mnohem menší. Bolet to bude, ale bolel by i normální porod. Já první spontánní cca 6 hodin od 1 kontrakce. Druhý vyvolaný cca 2 hodiny--takže rychlovka. Kamarádka 1. vyvolaný asi 4 hodiny. Bolest byla u obou +- stejná. I ta kamarádka se těšila na druhý spontanni, že bude bolet méně jak se všude říká, ale bylo to prý stejné.....drzim palce, ať jste oba v pořádku.

jjasmina
21. únor 2020

U mě to bylo tak , že mi praskla voda, jela jsem tedy do porodnice, bolesti jsem neměla. dr říkal, žepočkáme na bolesti, ale už mě šoupli na porodní box. Kolem 11 jsem šla na zachod a zelená plodovka, takže změna plánu a zavedli mi tabletku na vyvolání kolem pulnoci, kolem 3 přišli bolesti ( udajně jsou horší při vyvolávanem, ale nemohu posoudit jako prvorodička) , o pul 9 byla malá na světě, měla skoro 4 kila. Ale jak píší holky, někomu zabere první , někomu třeba třetí.. Každý porod je jiný, ale výsledek stojí za to 🙂

eva_55
autor
21. únor 2020

@monaaaaaa To ano, zase jsem rada, ze budu v jejich rukach a ze vi, co rikaji a delaji 👍👍

eva_55
autor
21. únor 2020

@sebinka123 To s Vami naprosto souhlasim. Hodne jsem cetla, ze porod je hooodne o psychice a o tom, jak to ma zenska nastavene v hlave. Ale ja jsem asi potrebovala slyset nejake nazory, popr. utechy 😀👍
A moc dekuji ❤️❤️

eva_55
autor
21. únor 2020

@jjasmina Dekuji za zpravu 👍
Presne jak pisete, kazda to mame jinak. A ja doufam a verim, ze to budu mit co nejrychleji za sebou 😇

eva_55
autor
21. únor 2020

@bamak Dekuji moc ❤️
Skoda, ze jako prvorodicka nevim, co me ceka 🙈 ale hrozne se tesim na maleho! Ale ten strach tam je a bude 🤔🤔
Ja hlavne jsem rada, ze budu pod kontrolou-jak jste psala. Doma by se clovek akorat uziral a takhle budu pod dohledem ❤️

eva_55
autor
21. únor 2020

@luculka93 Dekujuuuuuuuuu moooc ❤️❤️

eva_55
autor
21. únor 2020

@laloogrey Dekuji za uklidneni. Anoo, musi ven 😀 sel tam, musi i ven...
Ja se taky uklidnuji myslenkou, ze to zvladlo tolik zenskych, tak ze ja nebudu vyjimka 🤦‍♀️😂
No a tesim se na nej moooc!!!

sebinka123
21. únor 2020

@eva_55 Ten první porod, vyvolavany, byl u mě nejdelší. Druhý porod spontánní, cca 9 hodin. Třetí porod byl po 15 letech od druhého porodu, takže prý zase skoro jako prvorodicka a tělo už taky starší a trval cca 11 hodin. Ale ten poslední byl po tabletě, porodní cesty byly připravené, kontrakce se po 8 hodinách od zavedení tablety ztratily. No, pak mi praskli vodu, nebojte, to nebolí a do 2 hodin syn na světě. Mě moc nepřišel rozdíl mezi přirozeným nástupem a vyvolavanym. Bolí to vždycky. Možná u toho vyvolavaneho jsem byla víc v klidu, protože mi PA hlásila, na kolik jsem otevřená, věděla jsem, jak je na tom mimčo s ozvami. Když praskli vodu, tak ještě sledovali, aby nevylezl pupecnik a nepriskripl se. Teď jsem těhotná po 4, tak jsem sama zvědavá, jak to bude probíhat 😄😉, ale nebojím se. Spíš si jen maluju, že když teda 4 porod a po 2,5 letech od posledního, že bych ho mohla mít třeba rychlejší. Počítám s tím, že zase bude vyvolavany, aspoň si vše stihnu dopředu zařídit a zorganizovat 😉

zuzkabrhelova
21. únor 2020

Mám za sebou tři porody. Prostřední byl vyvoláváný kvůli zdravotním komplikacim. V pul8 ráno zavedena půlka tablety. A syn se narodil vexem 0:15. Ztratila jsem.kontrakce proto vex. Byl to nejhorší porod. Ale nechci vás strašit. Můžete to mít úplně jinak. Stejně pak na všechno zapomenete až budete mít miminko v náručí 😉

xixa44
23. únor 2020

Ahoj, nevím jestli už to máš za sebou, ale můj vyvolávaný porod trval tak 4h žádná hrůza 🙂

barumat
24. únor 2020

Oba porody jsem měla rychlé, ale vyvolávaný byl opravdu takový umělý. Měla jsem jen křížové bolesti, kontrakce jsem vůbec necítila, celou dobu od zavedení tablety mi bylo prostě konstantně zle - na zvracení, průjem, na omdlení, studený pot, pocit, jako by se vrátily všechny menstruace mého života. Za 3:50 byla dcera venku. Druhý byl přirozený, začala téct voda, po dvaceti minutách naskočily krásné a produktivní kontrakce po 4 minutách, záda úplně v klidu, ani to nebolelo, prostě jen pravidelný tlak v břiše. Bolest přišla až po víc jak hodině v porodnici, s první stovkovou kontrakcí, od které jsem do hodiny porodila. Celkový čas 2:20.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru