Oddálení menstruace kvůli dovolené. Co se na to předepisuje a jsou léky rizikové? Nerozhodí mi menstruační cyklus?

Zodpovězené
28. dub 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na oddálení menstruace kvůli dovolené u moře.

Co se na to předepisuje a jsou léky rizikové?

Nerozhodí mi menstruační cyklus?

Antikoncepční pilulky neberu kvůli očistě před plánovaným otěhotněním (do budoucna).

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k posunu menstruace se obvykle používá Norethisteron. Začíná se užívat přibližně od poloviny menstruačního cyklu 2-3 tbl denně dle hmotnosti.

Po jeho vysazení přichází menstruace do několika dní. Lék je pouze na recept.
Pokud můžete užívat kombinovanou hormonální antikoncepci, tak můžete užívat i tento lék.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz