Opožděná ms, poté slabší a negativní test. Co si o tom mám myslet?

Zodpovězené
19. zář 2020

Dobrý den,

chci se zeptat... Měla jsem 15 dní opožděnou menstruaci, poté přišla a byla slabší než obvykle a trvala jen 5 dní a zůstalo mi nafouknuté břicho. Myslela jsem, že se jedná o cystu. Byla jsem objednaná na gynekologii 5 dní po menstruaci. Doktor nic nenašel, jen řekl, že mám zvětšenou sliznici a nechal mi udělat těhotenský test - ten byl negativní a já šla domů. Nic víc mi neřekli, jen, že pokud se mi menstruace další měsíc opozdí, tak mám zavolat, a já teď nevím, co si o tom myslet, jestli to znamená, že můžu být těhotná nebo ne.

Za jak dlouho si udělat těhotenský test?

Děkuji

Dobrý den,

máte-li negativní těhotenský test, tak je pravděpodobnost těhotenství velm malá (selhání lab. vyšetření). Chcete-li mít jistotu, můžete si udělat test z moči s odstupem jednoho týdne. Bude-li negativní, tak příčina Vašich obtíží bude asi hormonální. Tuto příčinu obvykle nelze při gynekologickém vyšetření určit, proto postup Vašeho lékaře je zcela obvyklý.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz