Ostropestřec a menstruace. Je možné, aby ji ovlivňoval?

Zodpovězené
2. bře 2023

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda užívání ostropestřce mariánského (v sypké podobě) může ovlivňovat menstruaci.

Beru antikoncepci a do toho jsem užívala právě tuto bylinu. Najednou z pravidelné menstruace úplné vynechání. Byla jsem i v té době na gynekologii a kromě vynechané MS, vše v pořádku. Na nějaký čas jsem tedy přestala ostropestřec užívat a vrátilo se vše do pořádku. Nyní jsem zkusila znovu a opět stejný problém. Přikláním se tedy už k tomu.

Je lepší bylinu úplně vysadit?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel jsem nenašel relevantní ověřenou informaci ohledně interakce antikoncepce a tohoto doplňku stravy.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz