Ovulace. Jak ji mám počítat?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

nevím, zda směřuji dotaz správně na Vás. Mám už dva porody za sebou, oba přirozenou cestou a byla jsem hodně mladá. Letos mi je 36 a i věk hraje roli v otěhotnění a navíc se léčím se štítnou žlázou. Chci se spíše zeptat, kdy asi mám ovulaci, když mám menzes 4 dny po 25 dnech? Naposledy byla menzes od 11.10. a skončila 15.10. Nechápu, jak to mám počítat. Na testy a bazální teploměr nevěřím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obvykle bývá ovulace 12-14. den menstruačního cyklu. Počítáno od 1. dne menstruačního krvácení.

Pokud chcete znát odpověď přesněji a třeba i ovulaci podpořit je nejlepší se domluvit se svým gynekologem na ultrazvukové vyšetření 10.-12. den cyklu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz