Podpora návratu cyklu po vyvolaném potratu, očkování. Co by pomohlo?

Zodpovězené
20. led 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli mohu nějak pomoci nastartovat cyklus po vyvolaném potratu v 17.tt s revizí (z důvodu vrozené vývojové vady), když ještě kojím téměř dvouletého syna a případně jak. Mám obavy, aby kvůli kojení cyklus nenaskočil např. až za půl roku. Před otěhotněnim už byl cyklus pravidelný i přes kojení.

A zároveň bych se chtěla zeptat, zda mohu např. 2 týdny po vyvolaném potratu na 3. dávku očkování proti Covidu. Brzy mi vyprší 6 měsíců po 2. dávce.

Děkuji

Dobrý den,

K prvnímu dotazu: Je třeba řešit individuálně, a to po vyšetření u Vašeho gynekologa.

K očkování: Očkování by mělo být možné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz