Poprvé a nechráněný sex. Můžu být těhotná?

Zodpovězené
19. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na 3 otázky:
1. Už mi odbylo 15 let a s přítelem jsem zkusila své poprvé, ale bohužel bez ochrany (vím, chyba) a on se do mě omylem udělal. Je možné, že mohu být těhotná?

2. Když jsme skončili, tak jsem nekrvácela. Jsem tedy stále pana nebo ne?

3. Ješte nikdy jsem nebyla u gynekoložky, a tak trochu se tam i bojím jít. Hlavně se bojím, že budu mít problém kvůli tomu, že už jsem měla svoje poprvé ještě před tím než jsem ji navštívila. Mam se bát? Budu mít problém?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

1. Z prvního pohlavního styku můžete být těhotná. V lékárně je možno zakoupit volně antikoncepci použitelnou po pohlavním styku. Doba po kterou lze jednotlivé preparáty užít se liší - konzultujte v lékárně.
2. Krvácení při prvním pohlavním styku není podmínkou a s panenstvím nemá nic společného.
3. Doporučuji Vám návštěvu gynekologa a konzultovat metody antikoncepce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz