Posttubální sterilizační syndrom. Jaká jsou rizika komplikací?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

uvažuji o podstoupení sterilizace. Dočetla jsem se o tzv. posttubálním sterilizačním syndromu. Má mnoho projevů různé závažnosti. Zároveň se uvádí, že není jisté, zda vůbec existuje.

Jaká jsou rizika, že se po sterilizaci projeví zdravotní komplikace (které jsou pak vlastně nevratné)?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osobně jsem se se sterilizačním syndromem za 19 let praxe nesetkal.
Nemohu Vám tedy dát odpověď o jeho závažnosti.
Máte-li pochyby, sterilizaci nepodstupujte.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz