Rizika otěhotnění po prvním cyklu po revizi. Jaká jsou?

thekatie
6. kvě 2020

Ahoj, nevite jaka jsou rizika otehotneni po prvnim cyklu po revizi? Nemuzu k tomu najit kloudnou odpověď.. chapu, ze muze byt nizka sliznice a muze dojit k potratu ale co dalsiho?

inkheart
6. kvě 2020

Myslím, že jen to s tou sliznicí. Každopádně já otěhotněla na třetí cyklus, jak se doporučuje, vyšlo to hned napoprvé. Všechno dopadlo na jedničku. Pokud se chcete začít snažit dřív, doporučuji kontryhelový čaj, pila jsem ho prvních 15 dnů cyklu. Měl by pomoct s tou sliznicí a celkově zlepšit stav dělohy.

thekatie
autor
6. kvě 2020

@inkheart diky za zkušenost..vcera jsem byla na ko a vse mam v pohodě..tak si rikam, jestli to nezkusit.. jinak me kontryhel udelal uz jednou paseku v cyklu, takze ja piju malinik, kapu drmek a beru femibion 😊 ms mi po revizi dosla v terminu..dr akorat rekla, ze by nechala projit jeste jednu ms... ale nic mi nezakazala 🤷‍♀️

lula86
6. kvě 2020

@thekatie já tedy neprosla revizi odešlo to samo a hned měsíc na to jsem znovu otehotnela. Jinak se říká že vydrzet tři cyklu a bude to ok.
Pokud se na to cítíš tak určitě můžete jít znovu zkoušet, přeji mnoho štěstí! 🍀

eviicka
6. kvě 2020

@thekatie obecně se různí názory i u lékařů. Co jsem tak načetla, tak pravděpodobnost otěhotnění je díky rozházeným hormonům vyšší, bohužel ale i pravděpodobnost dalšího potratu... (a je na tobě jestli jsi ochotná podstoupit to riziko a případně si to pak nevyčítat). Taky je možné, že důvod, proč to první miminko neprosperovalo může v těle přetrvávat (skrytý zánět, oslabení). Mně to po tak krátké době opět nedopadlo a průběh ZT byl úplně totožný (a to jsem otěhotněla spíš neplánovaně, podle UTZ už mělo být po ovulaci). Pak jsme raději už počkali půl roku.

thekatie
autor
6. kvě 2020

@eviicka to je mi lito, ze se ti to opakovalo😏... mne delali pred operaci rozbor na zanet apod. A to bylo vse ok.. u mne to bylo od zacatku nepovedený tehu a v 6 tt prisel SP, ale po 14 dnech temer neklesalo hcg, tak pomohla revize.. takze jestli bylo v mem tele neco spatne, tak uz v unoru.. no je mi jasny, ze to riziko tam je, ale to bude vzdycky... hlavne me zajimalo, proc konkrétně se ma cekat, protoze se obecne pise, aby zena byla fyzicky a psychicky ok.. a nic vic.. takze diky za odpoved 😊

inkheart
6. kvě 2020

@thekatie tak to je zajímavé s tím kontryhelem, každá jsme holt jiná 😉 držím palce, až to příště vyjde! 💐

thekatie
autor
7. kvě 2020

@inkheart děkuji ❤ uvidíme, kdy se k tomu odhodlam...ve stredu jdu jeste k jine dr, tak jsem zvedava na jeji nazor..zameruje se na rizikove tehu😊

misulekarafiatu
8. kvě 2020

@thekatie ahoj 🙂já otěhotněla hned po prvním cyklu a hned se podařilo dvojčátka 😀teď jsem skoro 26tt a snad už žádná komplikace nebude 🙏

thekatie
autor
9. kvě 2020

@misulekarafiatu tak to je super, gratuluju 🎉💐 a co ti na to rekl dr.?😊

lachtanice86
9. kvě 2020

Ja otěhotněla hned další cyklus a taky potratila

misulekarafiatu
9. kvě 2020

@thekatie tak ona mi hned po tom potratu po kontrole řekla že se mi uvolňuje vajíčko takže to půjde a hlavně ona věděla že už nemáme čas že musíme co nejdřív protože mě teď v dubnu bylo 40 🙂akorát mi řekla že mi to Teda nezávidím dvojčata a je fakt že já málem dostala infarkt 😀

thekatie
autor
10. kvě 2020

@lachtanice86 to je mi lito... a myslis, ze to bylo tim, ze bylo brzo po revizi?

lachtanice86
10. kvě 2020

@thekatie jo myslím si to

loylii
10. kvě 2020

@thekatie čekat se nemusí. U mě přišla první MS po SP v 8.tt a další už nepřišla. Tělo bylo tak nabuzené hormony, ze rovnou dvojcata😀

thekatie
autor
10. kvě 2020

@loylii gratuluju 🤗..nj ja mam proste strach, aby se to zase neopakovalo 😏

thekatie
autor
29. kvě 2020

Holky, zitra to mam dostat a od pondeli mi je chvilema na zvraceni a od vcera mam krece, ze cekam, kdy se to rozjede. Stalo se vam neco podobneho? Obavam se, ze az to prijde, tak asi hodim savli. Doufam, ze se mi to srovna a nebude to ted standard😏

rozarka24
29. kvě 2020

Mě doktor doporučil čekat po revizi půl roku, když jsem udělala smutné oči tak to stáhl na 2 MS. No ale já se cítila dobře a chtěla do toho jít, takže jsme na to hupsli hned po 1.MS a zadarilo se. Budu brzy rodit, 33tt 😊 doktor se smál, že sice říkal ať počkám ale že je samozřejmě rád. Záleží jen na tobě jak se cítíš. Hupsli jste na to nebo ne? Pokud ano zkus tehotensky test. 🤔

thekatie
autor
30. kvě 2020

@rozarka24 ja zmenila dr a ta nam to posvetila 😊 kazdopadne na testu nic a uz se mi to pomalu rozjizdi, ale fakt to pms hruza.. no snad se brzy dockame a uz to bude konecne prosperujici ❤ a tobe gratuluju 🌷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru