Revers. Mám pak právo na ošetření, kdyby se něco zvrtlo?

Zodpovězené
25. lis 2019

Dobrý den,

od pátku jsem byla přijata do nemocnice na gynekologické oddělení Svitavy. Nechtěla jsem, ale moje maminka akčně zavolala rychlou. Měla jsem bolesti v podbřišku. Po vyšetření mi bylo sděleno, že je vše v pořádku, že si mě tu nechají jen na pozorování. Vzali moč a krev a výsledky mi ani nikdo neřekl.
Hlavní je, že já mám blok z nemocnic a psychicky to zde nedávám, nespím a furt jen pláču. Doma mám malé batole, které mě potřebuje. Přemýšlím, že pokud zítra budou výsledky v pořádku a budou se stále cukat, tak podepíšu revers. Řikala jsem jim několikrat, že to zde nedávám, ale neslyší na to.

Mám pak právo na ošetření, kdyby náhodou se třeba za týden něco zvrtlo?

Dobrý den,

právo na ošetření máte. Sama však nesete riziko, že pokud se stav zhorší, tak může dojít k prodlení, protože sama třeba podceníte závažnost příznaků. Musíte sama zvážit, zda je pro vás důležitější, riskovat zdraví pro momentální péči o dítě, či zda nechcete riskovat zdraví či život a starat se o dítě i v budoucnu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz