Revize. Je normální, že je první MS po více bolestivá a krvácení není tak velké?

Zodpovězené
6. srp 2020

Dobrý den,

jsem 5 týdnu po revizi, miminko zemřelo ve 14.tt a právě probíhá první porevizní menstruace.

Je normální, že je více bolestivá a krvácení není tak velké?

A kdy se znovu snažit o miminko?

Každý dr. mi řekl něco jiného

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

první menstruace po revizi děložní dutiny může probíhat jinak než obvykle.
Nemáte-li zásadní obtíže, tak návštěva lékaře nebývá nutná.
Neexistuje žádné na důkazech založené doporučení, kdy otěhotnět po revizi děložní dutiny. Proto jsou doporučení rozporuplná. Pokud nebyly komplikace, tak netřeba snahu o těhotenství dlouhodobě odkládat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz