Silná menstruace po porodu. Je něco, aby byla slabší?

Zodpovězené
24. říj 2019

Dobrý den,

po porodu mám problémy s velmi silnou menstruací. Tak 2. a 3. den menses je opravdu kritický, kdy ani nejsilnější vložka nevydrží dlouho a je pro mě nepříjemné se v tyto dny zdržovat jinde než doma (což je ale nereálné). Gynekoložka mi doporučila jedině HA, ale tuto možnost vyloučila, když ještě občas kojím (dcera 2 roky) a řekla mi, že musím počkat. Opravdu není nějaké jiné řešení? Slyšela jsem o Ascorutinu, ale nechci nic začít brát sama od sebe.

Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den,

od Ascorutinu nelze pravděpodobně očekávat efekt.

Předpokládám, že paní doktorka vyloučila možný jiný původ silného krvácení a jedná se o funkční příčinu. Její řešení je takové, které navrhuje. Bohužel pokud kojíte tak kombinovanou estrogen - gestagenní antikoncepci opravdu užívat nemůžete, látky v ní obsažené přestupují do mateřského mléka.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz