Silná první menstruace po porodu

sijane
8. lis 2017

Holky,

dostala jsem to po pěti měsících po porodu, ačkoliv se mi pořád tvoří mléko. Už pátý den silně krvácím. Měním vložky každou hodinu. O zakrvácených kalhotkách ani nemluvím. Co je po porodu ohledně menstruace normální a kdy by se mělo jít případně k doktoru? Máma říká, že tam mám jít tak po 14 dnech. Někde zase píšou po týdnu. Před otěhotněním a porodem jsem měla silné krvácení jenom 2. a 3. den.
Můžu si něco vzít, co by nevadilo, když malá ještě pořád pije mm?

absintka19
8. lis 2017

@sijane zavolej si na gyndu.zakladni radu ti reknou po telefonu. Ja dostala ms ted po 5,5m od porodu a naopak je bez bolesti a slabsi nez pred tehu 🙂

mku
8. lis 2017

Ja mam ted druhou MS po porodu a obe silene silne... neresila bych to, pockala bych jak budou vypadat dalsi MS... pripadne tam zavolej a zkonzultuj to po telefonu.
Loni po kyretazi jsem mela tak silnou MS, ze jsem za hodinu protekla durch vc kalhot a jela jsem na pohotovost, kde mi rekli, ze je to po zasahu normalni, tak treba po porodu je to stejne...

hermanecka
8. lis 2017

Ja mela po prvnim porodu vic jak rok silnou menstruaci pak to preslo do normalu..

vanule
8. lis 2017

po porodu byla MS naprosto hrozná (bolestivá, silná, dlouhá) to jsem si říkala, že pokud to tak bude stále, tak se z toho zblázním, ale postupem času se upravila a je to v pohodě...

normalnimatka
8. lis 2017

no já po porodu tak nějak normál, spíš slabší...ale pořád jsem hodně kojila.... ale od tý doby, co kojim výrazně míň, tak je MS taky hodně silná...daleko horší, než to kdy bejvalo:/ asi je to normální.....naštěstí mi je líp, než bejvalo, ale intenzita teda hrůza...pro mý extra chudokrevný tělo nic moc:D

babbota
8. lis 2017

Před prvním porodem jsem vždy měla velmi bolestivou MS, po porodu jsem ji dostala cca po 10 měsících. Byla velmi silná, co se týče krvácení, ale téměř bez bolesti a tak už zo zůstalo. Letos jsem rodila potřetí, první menstruace byla před měsícem (7 měsíců po porodu), bolesti opět žádné, ale byla velmi silná...měnila jsem vložky a tampony jak na běžícím páse asi 5 dní. Myslím si, že je normální, že ta první a druhá menstruace po porodu je silnější 😉

handulkak
8. lis 2017

@sijane Ahoj, mě se první MS dostavila už tři dny po sestinedeli i když jsem kojila. Ta první byla silná a bolestiva, hodně jsem krvácela asi 7 dni, volala jsem na gynekologii a řekli mi, ze je to OK do těch 9, pak abych se přišla ukázat a 8 den už to bylo minimální 🙂

jitka0a
8. lis 2017

@sijane Já jsem první menstruaci dostala hned po šestinedělí a mám ji silnou do teď, před porodem v pohodě, ale teď i vím přesně kdy mám ovulaci, takže jsem celá nějaká rozhozená 🙂

sijane
autor
10. lis 2017

A upravil se vám holky někomu cyklus a braly jste HA?

handulkak
10. lis 2017

@sijane ja jsem teď 10 měsíců po porodu a mám cyklus cca 34-35 dni, nyní MS přišla o týden dříve, jinak HA neberu

aidi2
11. kvě 2023

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na vaše aktuální zkušenosti. Mám po porodu strašně silnou menstruaci, byla jsem vždy zvyklá na tampony a vložky mi moc nevyhovují, mám z nich hrozný potničky a prostě obecně, jak jste řešily třeba mimo vložky a kdy se situace uklidní?

zorizeli
17. kvě 2023

@aidi2
Já měla první půl rok po porodu šílenou menstruaci, pak si to sedlo a vše se srovnalo, první pů rok, šílený. Používala jsem menstruační kalhotky, jak poporodní, tak i menstruační, ty mě více méně zachraňovaly, jsou příjemný, nikde nic nešustí, neteče, navíc prodyšný, žádný potničky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru