Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Špinění a další problémy. Čím by to mohlo být a co byste mi poradil, prosím?

Zodpovězené
12. říj 2021

Dobrý den,

moc bych Vás chtěla požádat o Váš názor. Nikdy jsem neměla zdravotní problém, co se týče nějakých bakteriálních infekcí, kvasinek atd.
V lednu letošního roku jsem od partnera chytla něco (bohužel si nepamatuji název) bakteriálního původu. Měla jsem svědivý výtok, který zapáchal. Dostala jsem ATB. Po nějaké době zase další problém. Partner byl na urologii, měl vše negativní. Nicméně já potíže stále. Pak jsem se dozvěděla, že měl více žen a ukončila jsem vztah. Naposledy jsem byla přeléčená v květnu. Od té doby klid. Nerozumím tomu, že on byl na vše negativní a já měla neustále potíže.

Co mě ale trápí, že od té doby stále špiním mimo cyklus. Můj pan doktor mi odebíral i tkáň z čípku, negativní. Dohodli jsme se na HA, že by se to mohlo srovnat. Tu beru od června a vždy po týdnu se dostaví špinění, které trvá až do MS. Žádné obtíže nebyly. Nyní jsem si myslela, že mám počínající zánět močového měchýře. Šla jsem k praktickému lékaři, dostala ATB a 2 dny byl klid. Nyní se mi opět vrátilo řezání při močení.

Čím by to mohlo být?

Kamarádka mě straší, že jsem mohla od bývalého partnera chytit něco, co se projevuje až teď.

Je to možné? Případně jak řešit neustále špinění?

Jaká si nechat udělat vyšetření? Doporučíte mi prosím nějaký postup?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud vyšetření na gynekologii u vás neodhalilo žádnou infekční nemoc, tak je velmi málo pravděpodobné, že by se jednalo o infekční onemocnění, které se projeví až po delší době.
Pokud byl vyloučen zánět, a onkologické změny, tak nejčastější příčiny špinění jsou hormonální změny, nebo i některé neonkologické změny na děložním čípku.
Ostatní příčiny jsou méně časté. Detailně je nutné konzultovat se svým gynekologem.
S pozdravem
M. Kučera


Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz