Špinění při antikoncepci. Čím by to mohlo být? Je snížena účinnost antikoncepce?

Zodpovězené
16. pro 2021

Dobrý den,

od dubna užívám antikoncepci Flaya. Předtím jsem užívala Sideritu, po které mě však bolela hlava, proto jsem dostala Flayu. Stačí, když si ji vezmu o hodinu později a již za 3 dny začínám špinit. Na to jsem si zvykla, říkala jsem si, že jsem prostě na to citlivá. Ale teď ji beru opravdu pravidelně na minuty, dala jsem si na ni budík. A odvčera opět špíním, v platu zbývají 4 tablety.

Můžete mi poradit, čím by to mohlo být a zda je snížena účinnost antikoncepce?

PS: Četla jsem, že to může být průjmem. Jednu noc jsem měla průjem, tabletky užívám ráno.

Děkuji a přeji hezké svátky.

Dobrý den,

hormonální antikoncepci se bohužel nevěnuji. Nemohu tedy zodpovědně poradit.
Doporučuji konzultovat se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz