Sterilizace a antikoncepce. Mohu brát do zákroku, nebo přestat brát dříve?

Zodpovězené
25. lis 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, když jsem objednaná na sterilizaci.

Mohu brát antikoncepci až do zákroku, nebo mám přestat brát dřív?

Děkuji moc, pěkný den přeji.

Dobrý den,

před plánovanou operací, tedy i sterilizací, se obvykle antikoncepce vysazuje.
Pokud však se nechcete vystavovat riziku neplánovaného těhotenství, je možno antikoncepci užívat. Musíte však upozornit lékaře při přijetí k výkonu a je nutné zajistit prevenci trombebolické nemoci.
Oba postupy jsou běžně užívány. Je to o domluvě.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz