Mohou antibiotika ovlivnit těhotenský test?

Ahoj maminky nedávno jsem sem psala a už mám další dotaz....psala jsem že jsem musela brát antikoncepci na čas jinak se mi hned spustila menstruace a když jsem dobrala platíčko tak menzes nikde měl 4 dny opoždění a pak klasicke krvaceni....jakmile to po 4 dnes skoncilo tak jsem dnes dostala zanet mocaku a zacala brat antibiotika Nitrofurantoin....rano jsem si ale presto udelala tehotensky test a druha slabsi carka se objevila az po nekolika hodinach....uz drive mi 5tehu testu ukazaly dve carky ale tehu jsem nebyla a matne si vzpominam ze jsem take ty same antibiotika brala...takze se ted mucim otazkou zda tehotna jsem a nebo to je jen plany poplach...mohou tyto ATB nejak ovlivnit test??? Mate s tim nekdo zkusennost?? Vsem co odpovi moc dekuji a preji hezky den 🙂
evulinkab
11. bře 2013
@martiax Ahojky, ono vetsinou je tehu test platný, když se carka objevi do určite doby(cca 5 minut).Zkus dnes test.A myslim si, že tyto antibiotika určite nemaji vliv na vysledek testu.Ten prece reaguje na neco jiného(HCG) a ne na prášky.
rnika
11. bře 2013
Na testu co jsem si dělala já - bylo výslovně napsáno, že falešně pozitivní reakci mohou vyvolat některá antibiotika...... Takže určitě udělat test znovu 😉 v případě nejistoty si nechat u doktora udělat krevní testy .... tak už se ukáže opravdu jen těhotenství....
saja13
11. bře 2013
Ahoj, vysadila sem Ha 13.1.13 a nechráněný styk byl 22.1.13 ...mohu být těhotná _? děkuji za odpověď .