Utrogestan - kdy ho přestat brát?

antonie87
1. črc 2015

Ahoj holky, dostala jsem od své doktorky napsaný Clostylbegyt 5.-9.den cyklu a od 16.dne mám brát Utrogestan.... s tím, že buď mi příjde menstruace (a pak začnu od 5.dne zase s Clostylbegytem), nebo si mám udělat tt...
Za chvíli doberu první balení a budu 30.den cyklu, mám pak přestat brát Utrogestan a čekat až se dostaví menses, nebo pokračovat dalším balení, které mám napsané na další cyklus?
Omlouvám se, ale jsem z toho zmatena 😒

den89
1. črc 2015

@antonie87 Ahoj, já jsem Utrogestan měla brát jen do 26DC. Pak jsem vysadila a čekala na MS a pak opět znova od 5DC clostilbegyt 🙂

antonie87
autor
1. črc 2015

@den89 Děkuju za tak rychlou reakci 😉 ... no já tady právě hodně čtu, že vám doktor řekl dokdy ho brát... a mě řekla než dostanu ms, jenže co když ji dostanu až třeba 40.DC? Asi teda doberu to jedno balení a budu od 30.DC čekat na menses...

den89
1. črc 2015

@antonie87 hmmm ... tak to je divné, Utrogestan jsem brala několik měsíců a vždycky jen do 26DC, protože jen po vysazení příjde MS (pokud nebudeš těhotná)

petale
1. črc 2015

Taky jsem teď brala Utrogestan. 16-24 den cyklu. MS měla přijít prý cca do 5 dnů. Dnes už je to 10 dní a stále nic. Těhotná nejsem. Na mně to evidentně nefunguje...
Určitě ho vysaď. Jinak MS nepřijde. To ti doktorka neřekla dost podstatnou věc.
Jak jste Utrogestan snášely? Já jsem byla naprosto nesnesitelná, moc dobře jsem si to uvědomovala, ale nějak s tím nešlo nic dělat. Nejhorší to bylo tak 4 dny po dobrání. Asi nápor těch hormonů... Trochu doufám, že v tom nejsme sama 🙂
@antonie87 @den89

den89
1. črc 2015

@petale já ho brala ráno a večer .... ráno v práci to pro mě bylo utrpení, cca půl hoďky po polknutí se mi chtělo strašně spát a točila se mi hlava, ale naštěstí to tak do 45 minut přešlo a večer jsem si ho vzala a ani nevím, jak jsem usla - takže lepší než nějaké prášky na spaní 😀 jinak v období kdy jsem utrogestan neužívala mi nic nebylo 🙂
mě MS vždycky dorazila cca do 2 dní od vysazení, tak je divné, že už máš tak dlouho po vysazení a MS nikde ...

nany85
1. črc 2015

Já beru utrogestan od 14. do 25. dne cca půl roku. Ale 2x už se mi stalo, že jsem dostala menstruaci i při jeho braní. Teď poslední cyklus třeba už 22 den (bylo to spíše ale takové větší špinění). Jinak pokud nepřišla v průběhu braní, tak dorazila nejpozději 5 den po dobrání.

antonie87
autor
1. črc 2015

@petale No ona mi to možná doktorka řekla, nebo čekala, že mi ti to asi dojde 😅, když mi napsala na dva cykly 10 tab. Clostylbegytu a 60 tab. Utrogestanu ( beru dva na noc, zavádím) a já to třeba jen špatně pochopila... Ale tak jsem ráda za vaše rady, aspoň jsem ujištěna. Doberu 30.DC a budu čekat .
Jinak jsem taky docela na ránu 😀 a ani mi neříkej že by to mělo být po dobrání ještě horší 🙂

antonie87
autor
1. črc 2015

Holky a jak dlouho Utrogestan, popřípadě i Glostylbegyt berete???

petale
1. črc 2015

@antonie87 tak držím palce ať se ti nálady pod dobrání vyhnou 😀

Jinak já teď jela druhý cyklus s Clostylbegytem a první s Utrogestanem.
Clostylbegyt budu po menstruaci (snad proboha někdy dorazí 🙂 brát znova ale Utrogestan už nechci.
Vyvolávačky na mně evidentně nepůsobí. Utrogestan teď evidentně nezabral a někdy v dubnu jsem dostala injekci vyvolávačku Agolutin a taky jsem to po ní nedostala (až po asi 35 dnech). Mám dojem, že u mně vyvolávačky akorát vyvolají bouři hormonů (sežeru na co přijdu a to se normálně dost hlídám a nesnesitelnou náladu). Takže doufám, že to pochopí i doktorka a budu moci mít jen Clostil...

Držím nám všem palce 🙂

antonie87
autor
1. črc 2015

@petale Jee děkuju, snad už to s těma mýma náladama horší nebude 😀

Já mám teď za sebou první měsíc s Glost. i Utr. A Glostylbegyt. na mne vubec nezabrall 😒 , byla jsem 12.DC na UTZ a folikuly drobunké ☹, takže Mudr. řekla, že tento měsíc nic, ale že ten první bývá startovací, no tak se uvidí.
No snad aspoň ta menstruace dorazí brzo, už se těším na další zkušební cyklus 🙂 ...
I já nám držím palce moc 😉

zanri
1. črc 2015

@antonie87 doporučuji Utrogestan zavádět a ne jíst 😉 , nebude vás bolet hlava, změny nálad atd. Berete ho od 16.dne, po ovulaci a možném otěhotnění kvůli "udržení" v případě otěhotnění. Podle toho, jak máte dlouhý cyklus víte, kdy asi očekávat menses a v tu dobu udělat test, pokud není pozitivní vysadit "Utroš", a zase znovu... v případě otěhotnění se Utroš bere 3 měsíce

antonie87
autor
1. črc 2015

@zanri ano vím na co je Utrogestan a zavádím dva večer 😉 ...cyklus mám někdy 24 dní, někdy 39 dní, takže moc nevím kdy očekávat 🙂 ... Urogestan mi byl nasazen mimo případného "udržení" i na srovnání cyklu...

zanri
1. črc 2015

@antonie87 - o tom nepochybuji, že víte, na co ho berete 😉 , odpovídala jsem obecně - někdo tu psal, že cca půl hoďky po polknutí se chtělo strašně spát a točila se hlava...". Kvůli tomu srovnání cyklu bych asi neprotahovala a max 30. den cyklu udělala test a vysadila, i tak trvá asi 2-3 dny než přijde MS

antonie87
autor
11. črc 2015

@zanri tak to se omlouvám, ale byla jsem označena a proto reagovala 😉

adenka84
30. črc 2015

@antonie87 já utrogetsan měla vždy vysadit až kdyby se dostavila MS do té doby jsem měla stále zavádět.. když jsem otěhotněla tak mě ho lékař vysadil až kolem 12. týdne postupně mě snižoval dávky.. já zaváděla 6 tobolek denně..

antonie87
autor
30. črc 2015

@adenka84 ja minulý měsíc vysadila ten 30.den a za dva dny MS přišla... teď jedu druhý měsíc s Utrogestanem, tak uvidím, ale folikul byl zase moc drobný, takže šance je velmi malá 😒 ... děkuji za odpověď 🙂

adenka84
30. črc 2015

@antonie87 hodně štěstí.

antonie87
autor
30. črc 2015

@adenka84 moc děkuju 🙂