Těhotenství po užití EllaOne. Bude dítě zdravé nebo hrozí postižení?

Zodpovězené
10. led 2020

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli když žena otěhotní i přes včasné užití tabletky nouzové antikoncepce (např. EllaOne), jestli bude dítě zdravé nebo hrozí postižení.

Lidově se říká, že začátek těhotenství je buď a nebo, ale zajímal by mě Váš názor, jestli to může tahle tabletka nějak negativně ovlivnit.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

bohužel jsem nenašel studie týdající se dané problematiky. Nemohu Vám tedy zodpovědně odpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz