Vynechaná MS, test pozitvní, ale na ultrazvuku nic. Mohlo by se jednat o mimoděložní těhotenství, popř. o něco vážnějšího?

Zodpovězené
15. srp 2023

Dobrý den,

prosím o pomoc. Dnešním dnem mi menstruace mešká 5. den. Včera jsem si dělala test a byl bez pochyby pozitivní. Večer na to silné bolesti v podbřišku a nevolnost. Dnes ráno jsem šla ke své gynekoložce, která mě vyšetřila a na UZ nic nebylo - prý se možná jedná o opožděnou MS. Mám ale neskutečný strach, aby nešlo o něco vážnějšího - je mi opravdu nedobře, bolesti nepolevují. Doktorka mě poslala na krev a po víkendu mám jít na kontrolu.

Mohlo by se jednat o mimoděložní těhotenství, popř. o něco vážnějšího?

Děkuji

Machačová

Dobrý den,

při vynechání menstruace 5 dní je možné, že těhotenství není ještě vidět.
Přetrvávají-li bolesti, doporučuji řešit opět se svým gynekologem či navštívit nejbližší gynekologické oddělení v nemocnici.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz