Podezření na mimoděložní těhotenství. Měly jste to někdo podobně?

lenkajakubuv
7. pro 2019

Ahoj všem,píši zde v anonymitě,snad se nebudete zlobit a pochopíte mě. Přišla jsem si k vám pro radu,názor na mimoděložní těhotenství. Je mi 29 let. S přítelem se snažíme už pár měsíců o první miminko. Kolem 20.11. jsem měla ovulaci a poté jsem při sexu krvácela a to 25.11. a 28.11. Potom jsem ještě slabě jednou při sexu špinila a to 1.12. Následující den 2.12. jsem si ráno udělala těhotenský test,který byl jasně pozitivní (ne duch) bylo to cca 13.den po ovu, tentýž večer jsem začala zničehonic krvácet,krve nebylo nějak moc,za chvíli to ustalo,ale byla jasně červená. Hned jsem si volala na gynekologii a včera (6.12.) jsem šla k doktorce. Byla jsem ale předvědčená,že je ještě moc brzo, ale dr. se UTZ moc nelibil..řekla,že vidí nějaký váček,ale že mám nízkou sliznici a že to na těhotenství moc nevidí. Žadnou tekutinu však zatím neviděla,říkala,že u MT bývá. Byla jsem z toho všeho zmatená a zaskočená. Když jsem se ji zeptala,zda je nějaká šance,že to bude normálni těhotenství,vrtěla hlavou a že prý spíše ne. O MT mluvila jak kdyby se nechumelilo ,až doma jsem si přečetla,o čem vlastně mluvila a že při zákroku se většinou bere i poškozený vejcovod. Poslala mě ještě na krev na zjištění Hcg a v pondělí jsem objednána na další kontrolu. Včera 6.12. jsem měla dostat menzes,zatím se nedostavil. Řekla mi, že můžu krvácet a mít silné bolesti a pokud se tak o víkendu stane,ať jedu na pohotovost. Od toho posledního krvácení 1.12. jsem už nekrvácela, břicho mě nebolí,občas cítím takové pnutí, ale nemůžu mluvit o bolesti. Každopádně jsem nešťastná,bojím se a říkám si proč zrovna u mě se tohle děje,i když vím,že MT je časté a smutkem si moc nepomůžu. Je tady někdo kdo to měl podobně?
Šla jste některá k dr ještě před menstruací?
Pokud jste musela podstoupit operaci,byla jste některá v soukromé klinice a jaké? Jaký je váš názor na celou moji situaci? Děkuji vám moc! Pokud to dočtete až sem.❤️🙂

fafetka
7. pro 2019

@lenkajakubuv a ten “jakoby váček” viděla ta doktorka kde? V děloze nebo jinde? Protože jestli v děloze tak to mimodelozni logicky není. A jak moc nízkou tu sliznici mas? Řekla nějaké číslo? Já za sebe si myslím ze te zbytečně vystrasila. Samozřejmě se muže stát cokoliv. 1.trimestr je proste rizikový, ale nic z toho co jsi popsala de mi nejeví jako průšvih který by měl ukazovat ze je něco úplně špatně. Předpokládám ze te pozvala na kontrolu za dva týdny. A krev na hcg ti brala? Testy sílí? Pak je všechno OK a za dva týdny bude určitě vidět vic😉drz se a snaz se udržet v klidu

lenkajakubuv
autor
7. pro 2019

@fafetka Ten vacek asi prave nevidela v deloze..jinak si nedokazu vysvetlit,proc by byla tak skepticka..Ja jsem bohuzel byla “mimo”🤦🏽‍♀️ nevedela jsem, na co se zeptat..zaskocilo me to,mela jsem cely tyden takovy ten dobry pocit a tak jsem necekala,ze mi rekne tohle..tu sliznici si bohuzel nepamatuju,nejake ciso mozna rikala..krev mi brala, no ted v pondělí jdu znova na kontrolu,kde se dozvim i hodnoty hcg v krvi. Pritel jde se mnou,asi budu vypadat jak nejaky “straspytel”,ale chci ho tam mit..vystrasila me radne. V pondeli jsem ten pozitivni test mela fakt docela dost zretelny (13 den po ovu) a kamaradka mi treba rikala,ze ona az asi tyden po predpokladane menstruaci mela carku silnejsi,jinak ze mela jen ducha celou dobu. Muze to s tim taky nejak souviset,ze u MT je na zacatku druha carka silnejsi nez bezne?

donika
7. pro 2019

@lenkajakubuv být tebou tak se vůbec nestresuju. Vždyť jsi úplně na zacatku, Dr ani nemohla nic vidět. Já byla u Dr ve 4+2 ( velké bolesti) tekutina v děloze a ta mi řekla podezření na mimoděložní. Ale taky mi řekla, že je na závěry moc brzo, že ještě nemůže absolutně nic říct. Také jsem šla na hCG, tam je důležité, aby se pak obden odběr opakoval, aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu o tom jak roste. Jsi opravdu na úplném začátku, nestresuj se. Mne byla vidět dutinka až mnohem později a tak se konečně vyvrátilo to podezření. V případě ale bolestí a krvácení opravdu upalují na pohotovost, kdyby náhodou. Jinak buď v klidu, je opravdu moc brzo. 😊😉

lenkajakubuv
autor
7. pro 2019

@donika dekuji za zpravu a male uklidneni.. 🙂 ja prave vim,ze je jeste brzo,jenze ta gynekolozka znela tak,ze je to uz ted jasne a to me do klidu nehodilo..vcera jsem probrecela den..🤦🏽‍♀️ Dnes se snazim uz to nevidet tak tragicky..kazdopadne pokud by to opravdu bylo MT a musela bych na zakrok,tak vim,ze nechci do klasicke nemocnice..holky moc vam obema dekuji za nazor! To je snad poprve,co se tesim az bude vikend za mnou🙏🏽

donika
7. pro 2019

@lenkajakubuv jsou to stresy, chápu to.. taky mě tohle těhotenství moc nešetří, ale musíme doufat a věřit. Dokud je naděje, tak se můžou dít hele věci. 😉
Jak to bude, už je stejně dané.. a nejlepší, co můžeš udělat je, snažit se být v klidu. 😊
Uvidíš jak poroste to hCG, kdyby tě ona ve středu neposlala, můžeš si jít jako samoplatce. Pro tvůj klid bych to udělala. Hlavu vzhůru! 🍀✊

lenkajakubuv
autor
7. pro 2019

@donika urcite si prip krev zaplatim..sama jsem zvedava co mi v pondeli rekne,ma tam byt jina gynekolozka..ani me vlastne v patek nevysetrovala moje gynekolozka (ta ordinuje jen ut-ct) tak ze budu mit druhy nazor od druhe gynekolozky a pokud tam pujdu jeste treba ve stredu,tak to uz tam bude moje gynekolozka. Dekuji ti za nejakou tu nadeji,at uz to dopadne jakkoliv,ma to tak byt. Tobe taky drzim pesti,at je vse i porod co nejvic v poradku! ❤️

vineta
7. pro 2019

@lenkajakubuv No, kdyby viděla váček mimo dělohu, tak by bylo MT asi jasné a poslala tě rovnou do nemocnice, ne? Lékařskou zprávu asi náhodou nemáš, že...

lenkajakubuv
autor
7. pro 2019

@vineta nemam..ale v pondeli budu vedet vic a vic se budu ptat,o zpravu si reknu. Rekla jen,ze pokud bych mela pres vikend krece,velke bolesti,tak at jedu na pohotovost..zatim se citim dobre,menzes zatim neprisel.

vineta
7. pro 2019

@lenkajakubuv Aha, no přijde mi to od doktorky takové zvláštní. Ono člověka pak napadají otázky až na odchodu, mám to tak taky... tak snad se doktorka plete, moc ten její postup nechápu, ale tak taky nejsem žádnej expert. Jen jsem vždycky myslela, že když ve vejcovodu něco identifikujou a na děložní to nevypadá, tak že není moc s čím čekat a radši posílají rovnou na zákrok, případně pozorování do nemocnice... držím palce, ať je to dobré.

fafetka
7. pro 2019

@lenkajakubuv pokud by viděla Vacek mimo dělohu tak by te poslala do nemocnice hned to mi věř. To není žádná sranda. Byla jsi tam moc brzy takže viděla fakt velký prd a jen spekuluje což spousta doktoru děla. Proto je nejlepší k nim jít opravdu nejdřív dva týdny po termínu ms. Teď buď v klidu. To je to nejlepší co můžeš pro sebe i pro miminko udělat. Budu to držet pěsti 🍀🍀🍀

lenkajakubuv
autor
7. pro 2019

@fafetka dekuji ❤️ Dnes uz jsem rozhodne vice v klidu!

adelinaover30
7. pro 2019

I pri mimodeloznim tehotenstvi může byt v deloze videt vacek...nejde vsak o gestacni vacek,ale pseudogestacni vacek, ktery ma.jine okraje a trochu jiny tvar a ten muze ukazovat na MT

krupka3
9. pro 2019

@lenkajakubuv Ja si myslim, ze chodit na utz hned takhle zkraje, kdy neni jeste vubec nic videt, je dost risk, protoze utz v tech nejranejsi fazich muze skodit (zahriva tkane, zvlast ten vnitrni je jeste hodne silny). Dr nemohla nic videt, takhle brzy se na gyn jeste vubec nema chodit, uplne zbytecne te vystresovala. Proste jsi mela jit v 7tt a ne ve 4tt s pocuranym testem v ruce. Jak bylo psano vys, dr te zbytecne vyplasila, ale jeste nic videt ani nemohla, tak se asi chtela kryt tim, ze aspon stanovi nejakou potencialni diagnozu proc vlastne nic nevidi. Kdyby mela realne podezreni na MT, tak to resi okamzite.

lenkajakubuv
autor
9. pro 2019

@krupka3 Ahoj holkyyyy,vsechny, co jste mi tady napsaly,chci vam podekovat,ze jsem diky vasim radam a zkusenostem byla aspon trosku v klidu..mam dobrou zpravu..byla jsem na kontrole a vse se jevi jako normalni tehotenstvi..V deloze je fazolka❤️ Sliznice je v norme tak,jak by mela byt,hcg z patku taky v norme,nic zatim nenasvedcuje MT a mam prijit zase za tyden..a holkyyyy ony tam jsou fazolky dve😱😱 jen ta druha je zatim o dost mensi a neni jiste,zda to zvladne..Ja jsem z dvojcat😅jsem uplne na zacatku (4+1) Vysetrovala me jina dr a sama nechapala,proc me v patek dr tak vydesila..no to asi nikdo nepochopil :/ Kazdopadne jsem stastna a verim,ze to bude vse v poradku❤️ Dekuji moc holky..opatrujte se a tehotenstvi ZDAR🙋🏽‍♀️😁

donika
9. pro 2019

@lenkajakubuv Miluju dobré zprávy!! 😊😊😊😊😘♥️ Moc gratuluju a přeju, ať jde všechno tak jak má a prožívas krásne a pohodové těhotenství se zdravyma uzlickama na konci. 😍👍

lenkajakubuv
autor
9. pro 2019

@donika dekujiiiii moc❤️

fafetka
9. pro 2019

@lenkajakubuv no tak uf!🙏🏻Mám velkou radost ze jsou zprávy dobre a přeji ať to takhle hezky pokračuje dal🍀🍀🍀

vineta
9. pro 2019

@lenkajakubuv Skvělá zpráva ❤️! Držím moc palce, ať je všechno v pořádku 😉😘

lenkajakubuv
autor
9. pro 2019

@fafetka dekuji moc 🙂 me se tak strasne ulevilo🙏🏽

lenkajakubuv
autor
9. pro 2019

@vineta Dekuji❤️🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru