Zápach v těhotenství. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
29. pro 2020

Dobrý den,

mám asi neobvyklou otázkou, ale momentálně nemám možnost dojit ke své gynekoložce, tak se potřebuji jen uklidnit.
Jsem 29.tt a poslední dva dny mě trápí zápach spodního prádla, co nosím na spaní připadně tepláků, když mám na doma. Jako bych si ho několik dní neměnila, cítím spíše moč, ale nejsem si vědoma, že by mě trápil unik moči. Žádné pálení, svědění, výtok mám odjakživa momentálně teď v těhotenství normální bez zápachu. Bývám dole i často spocená, ale nevím z čeho. Doma spodni prádlo nenosím, mám volné tepláky, jsem ve sprše každý den a stejně po pár hodinách jako bych se nemyla několik dní. Je to opravdu nepříjemné. Někde jsem četla, že to může být způsobené hormony, ale nejsem si jistá.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v situaci, tak jak ji popisujete, by se mohlo nejpravděpodobněji jednat o

  • poruchu vaginálního mikrobiálního prostředí nebo mírnou formu zánětu
  • nevědomý únik moči v důsledku tlaku miminka na močový měchýř

Rozlišení je možné pouze při gynekologickém vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz