21.tt a časté pohyby miminka. Je to normální?

motylek123
9. říj 2020

Ahoj holky,
chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti.

Momentálně jsem ve 21 tt, minulý týden na kontrole bylo vše ok. Předevčírem jsem hodně uklízela a od té doby cítím lehce podbřišek a dnes v průběhu celého dne cítím kopance miminka. Nikdy takto aktivní nebylo. Mám také bílý výtok bez zápachu a svědění. Znepokojuje mě to časté kopání, nebo je to takto normální? Je to moje první miminko a jsem z toho taková rozpačitá 🙂

Děkuju za Vaše zkušenosti

terla
9. říj 2020

Jsem potřetí těhotná, a poslední bude nejspíš divoch, protože pohyby cítím od 17tt a nejstarší dcera cítila i přes břicho v 18tt kopance. Nemyslím si, že častější pohyby jsou spojeny s větší námahou. Pokud si vysloveně netlačíš na břicho, že mu zmenšuješ prostor, tak bude vše vpořádku. Každé miminko je jinak aktivní a teprv teď jsou kopanečky pořádně cítit. Tyto výtoky jsou taky vpořádku vpodstatě po celé těhotenství. Bolest podbřišku mám nyní taky, je to spojeno se zvětšující se dělohou. Byla jsem také na kontrole, taky bylo vše vpořádku. Večer je podbřišek cítit více po celodenním maratonu. Odpočívej více, nic by se ale dít nemělo.

terla
9. říj 2020

Jsem teď taky 21.tt

motylek123
autor
9. říj 2020

@terla Moc děkuju za zprávu 🙂 jak je to pro mě nový a nevím co pořádně čekat, tak mě to trochu vylekalo, protože ještě minulý týden jsem necítila skoro nic 🙂

pavcatko
9. říj 2020

To bude dobré, ja to řešila minulou poradnu. Malý kope opravdu hodně.. Vzdy si říkám, že jsem ho asi něčím naštvala :D Pomáhá mi odpočinek a hlavně být psychicky ok (jak začne dcerka zlobit, tak malý kope o to víc 🙂

klokanka31
9. říj 2020

@motylek123 Jen počkej, to postupně může nastat období, že tě bude kopat pořád, a hodně 🙂 mě malá jeden čas kopala silně a zrovna v nejméně vhodné situace. Třeba když jsem se v klidu chtěla najíst, nebo když jsem usínala. To jsem se pak otáčela z boku na bok abych jí uklidnila ☺

apemi
10. říj 2020

Buď ráda, já jsem po 3. těhotná, 20.týden a pohyby necítím skoro vůbec, občas někde něco... ve středu jdu na ultrazvuk tak jsem zvědavá, jestli je všechno v pořádku.

lula86
13. říj 2020

@motylek123 je to úplně normální. Syn mě kopal od 17tt a dcera teď už od 16tt. Bílý výtok je určitě taky normální (já na něj také trpěla v prvním těhotenství ) je to způsobeno hormonama. Pokud by ti nějak znacil časem do barvy zelená, žlutá určitě bych to zmínila doktorovi v poradně. Jinak kopání bude intenzívnější čím dál víc. 😉 Je to taky dobrý ukazatel že je všechno v naprostém pořádku. Buď ráda protože co by za to některé maminky daly... každé miminko je jiné a některé se projevuje víc některé naopak min. Užívej si ten krásný čas 2v1 a vše s tím spojené!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru