Změna hormonální antikoncepce. Může mi škodit její složení?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

gyn. mi zjistila, že mám zvýšený testosteron a nasadila mi hormonální léčbu - 6 měsíců jsem užívala ,,Vreya", pak mi ji lékařka změnila na ,,Mistra" k udržení, jelikož Vreya se nedá dlouhodobě užívat, ale Mistra mi nedělala dobře, protože jsem měla silný výtok celou dobu, jak ji beru.

Chci se tedy zeptat, jestli mi může škodit její složení, neboť podle složení to bylo něco s estrogenem a momentálně mám změněnou na ,,Maitalon".

Děkuji

Dobrý den,

Mistra i Maitalon maji jednu složku stejnou a ve druhé se liší.
Druhá složka Mistry Vám nejspíše nevyhovovala - škodit však nemohla.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz