Letrox, může v těhotenství škodit?

vladimira_b_l
26. říj 2017

Zdravím, necháváme „tomu“ volný průběh, když se zadaří, tak se zadaří 🙂. Jen se chci zeptat, beru půlku Letroxu na štítnou, mám ji mírně zpomalenou. Řekla jsem si, že bych si měla zjistit co a jak. Jestli Letrox nějak nemůže škodit, když by se zadařilo otěhotnět...díky 🙂

tulikiss
26. říj 2017

@vladimira_b_l vadit urcite nebude jen pujdes na castejsi kontrolu jak se hnula hladina hormonu a pripadne pridaji vyssi davku

vladimira_b_l
autor
26. říj 2017

@tulikiss Děkuji 🙂 beru půlku toho nejslabšího, 50tku...chvíli to šlo i bez...škoda, že to nevydrželo 🙂

dominikacifkova
26. říj 2017

Tak Letrox určitě neškodí, ale pomáhá !!!. Mám tu samou diagnozu, jako ty a doktorka mi řekla že pokud otěhotním, tak okamžitě na krev a za ní, aby mi upravila dávkování. Jelikož těhotenství je všeobecně věstší zátěz pro tělo a tak musí být výsledky co nejlepší. Je to hlavně kvůli miminku. Pokud by se něco zanedbalo, tak má nedostatek hormonu štítné žlázy vliv na vývoj mozku miminika !!!. ( prostě může být hloupější ). Doporučiji se domluvit s tvojí Endokrynoložkou, že plánujete mimi a ona ti vše ještě určitě lépe vysvětlí. Jinak budeš během těhu a pokud budeš i kojit více hlídaná. Ale není to nic hrozného výsledek většinou stojí za to 🙂😉

vladimira_b_l
autor
26. říj 2017

@dominikacifkova S mou „endo“ doktorkou v podstatě domluvená jsem, respektive hodnoty ještě před půl rokem na hranici, rok jsem ten Letrox ani nebrala...a poslední kontrola, běžná ..to bylo podobný...hraniční hodnoty...škoda, že se to nějak nespravilo...neustálilo. Následků nehlídané štítné jsem si vědoma...jen si nejstem jistá, těma práškama...ale asi to jinak nejde...kromě Letroxu nemusím nic... 🙂

tulikiss
26. říj 2017

@vladimira_b_l hlavne klid ja brala 50 Letrox obe tehotenstvi a deti jsou naprosto zdrave. ono se tim praskem jen dodava do tela to co samo potvora je line produkovat. 😀 takze neboj miminku to rozhdone neublizi naopak pomuze

dominikacifkova
26. říj 2017

@vladimira_b_l přesň tak, já si zase říkam, že lepší jeden malej prášek, než napřiklad operace, ozařování a dalši nepřijemnosti. Já tím že jsem se na léčbu kolem 18-ti vykašlala jsem si zadělala na autoimunní zánět a tak už budu brát Letrox na vždy ☹ já jsem pak v těhu brala jen železo, kyselinu lystovou, Letrox a jód ( ten jsem měla také od Endokrynoložky ) Výsledky jsem pak měla vždy luxusní. Džim palečky ať vše vyjde. 👍

beruda
26. říj 2017

Já beru Euthyrox, ale v každém případe byste měla na endokrinologii nahlásit, že chcete otěhotnět, ať vám případně upraví dávky. Já měla hladinu na normální fungování dobrou, ale na otěhotnění to bylo málo, takže mi upravovali dávkování třičtvrtě roku před tím, než jsem skutečně otěhotněla.

journals
26. říj 2017

@vladimira_b_l Určitě se domluv s endokrinologem. Já mám Letrox lehce navýšený, právě kvůli budoucímu těhotenství. Mě i sama říkala, že v případě, že se rozhodnu otěhotnět, bylo by fajn přijít předtím na konzultaci a nějak to dopředu probrat. Pokud ti ale řekla, že je to ok, tak bych se řídila její radou 🙂

anakolut
26. říj 2017

Vůbec se nebojte. Já jsem sledovaná pro chronický zánět štítné žlázy a naopak za běžného stavu vždy vše v normě, ale v těhotenství mi Letrox (euthyrox) vždy hned nasadili. Jakmile otěhotníte, dojdete za endokrinoložkou, ale fakt se není čeho bát.,

jade85
26. říj 2017

@vladimira_b_l Mně endokrinoložka euthyrox navýšila, když jsem řekla, že se snažíme o miminko. Určitě si zajdi ke své lékařce na kontrolní laboratoř a domluvte se co a jak 🙂

makrela81
26. říj 2017

Já jím Letrox 75 každý den a před třemi měsíci se nám narodil krásný zdravý kluk. Přesně jak psaly ostatní maminky, tak jsem byla v těhotenství více hlídaná na endokrinologii - každý měsíc na krev a konzultaci k doktorovi. A po šestinedělí hned na kontrolu, zda je vše v pořádku. Vývoj miminka užívání Letroxu neovlivní.

beruda
26. říj 2017

Hlavně buďte v klidu, moje kamarádka prodělala 2x karcinom štítné žlázy, má ji kompletně pryš a je jen na hormonální substituční terapii, toho euthyroxu bere jestli si dobře pamatuji snad 200 denně a před dvěma měsíci porodila druhé zdravé miminko

rozarka2213
26. říj 2017

Měla jsem to přesně jako ty. Půlku Letroxu a v červenci jsem otěhotněla úplně normálně a rychle 😉. Jen jsem v srpnu volala doktorovi a telefonicky mi to hned navýšil na jeden celý a pak na krevní testy a vše ok. Letrox pomáhá, aby miminko bylo zdravé 😊

linee
26. říj 2017

@vladimira_b_l ja beru Euthyrox a rozhodne otehotneni neres. Pokud jsi pravidelne na endo sledovana a mas spravne upraveny lek, neres. Navic, vetsinou to probiha tak, jak pise @dominikacifkova - jakmile najdes // volej na endo a zajdes na krev a upravi ti podle toho davku. Mne teda pred otehotnenim nic nenavysoval a prijde mi to trochu mimo, protoze jsou maminy, co se snazi nekolik mesicu nebo dokonce roku, a to budou mit celou dobu navysene leky, i kdyz tehotne nejsou? Zkusim se na to sveho lekare zeptat...

jacinda
17. únor 2023

Ahoj, mam dotaz. Beru letrox 50, dneska jsem zjistila pozitivni test, hcg z krve 36.30. Ale jeli jsme na chalupu a ja si zapomnela leky. Stane se neco, kdyz takto v rane fazi vynecham dve davky? :(

rozarka2213
18. únor 2023

@jacinda ahojky, určitě se nic nestane. Ze začátku těhu jsem dost zvracela, takže spoustu prášků skončilo v záchodové míse 🙈. Jen se objednej na endokrinologii, mně se dávka v těhotenství navyšovala, ať ti to kdyžtak upraví.