Máme jít do CAR? Bez Agolutinu nemám menstruaci

ch_ivca
18. zář 2014

Ahoj, chtěla bych znát Váš názor, protože už jsem zoufalá... Snažíme se už přes rok o miminko, a pořád nic.... Loni v květnu jsme vysadila HA, a bohužel jsem od té doby nedostala MS. Můj gynekolog mi udělal hormonální profil, ze kterého zjistil, že mám vysoký testosteron. Jako léčbu mi nasadil injekce agolutinu, na které chodím už přes rok každý měsíc. Zatím žádná změna, bez agolutinu MS prostě nedostanu. Dnes jsem byla u doktora znovu, a zase mi dal jen agolutin. Prý pokud ho už nebudu chtít brát, tak mi potom napíše Proveru, ale zatím mám pořád chodit na injekce, aby mi rostla děložní sliznice. Pokud prý do konce roku neotěhotním, tak mě pošle do Pronatalu v KV na IVF. Tam se nám nechce, protože jednak jsme chtěli miminko přirozenou cestou, a jednak mám hrůzu z toho, kolik to bude stát... Měli jsme teď neočekávané výdaje kvůli autu, a tak nevím jestli se máme vůbec objednávat, když momentálně nemáme nic ušetřeno....

frantiska85
18. zář 2014

@ch_ivca Jestli jste mladí, není kam pospíchat. Nechala bych tomu volný průběh.

ch_ivca
autor
18. zář 2014

np, příští rok nám bude 30...

zvalentova
18. zář 2014

@ch_ivca Nevím, jestli přímo CAR, ale rozhodně řešení, které vás někam posune. Já začla v 26 letech uvažovat o těhotenství s tím, že do roka tomu nechám volný průběh. Stále mě všichni uklidňovali, že mám stresové zaměstnání a moc pracuji. I lékařka nic nestandardního neshledala.
Po dvou letech jsem si sama vyžádala konzultaci v CAR, protože přeci musí být reálný důvod proč kurnik nemám dítě, když je všechno "v pořádku". Naštěstí už po prvním IVF a následném laparoskopickém zásah, zjistili několik zásadních věcí (např. neprůchodnost vejcovodů), které se řešilo a po 4 letech se nám narodila dvojčata.
Takže zpět k úvodu. Rozhodně to řešit a CARu se nebát, většinou se platí až nadstandardní péče, většina je hrazena z běžného pojištění. v CARu také mají zkušenosti jak postupovat a co dělat.

blondynka400
18. zář 2014

@ch_ivca taky bych šla. CAR se určitě nerovná jenom umělé oplodnění, umí pomoct i jinak.... To jak to řeší tvůj gynekolog není moc řešení.... 😉

keeshka
18. zář 2014

Měla jsem stejný problém. Po vysazení antikoncepce mi ms chodila ještě půl roku a pak najednou nic. Prostě nedorazila. Dostala jsem agalutin a nic, dostala jsem Estrofem+duphaston a nic. Takže jsem nakonec chodila též na injekce. Nejprve na začátku cyklu pregnyl a pak agalutin, skoro nic. Takže mi ještě přidali kombinovanou těchto injekcí. Jak píšeš, takto jsem fungovala skoro dva roky. Prostě menstruace se nikdy sama nedostavila a i s hormonama to nebyla žádná sláva. Takže moc dobře vím jak se cítíš. Doktor nás poslal na testy reprodukční imunologie, kde mi zjistili zvýšenou BI a po nasazení prednisonu jsem najednou v kombinaci s injekcemi ms měla normální, ale nevydrželo to dlouho. Taky jsem měla vyšší testosteron.
Píšeš, že do CAR nechcete. Nenuťte se tam, sama si myslím, že až je člověk připravený tam jít, tak to budete vědět a prostě se objednáte. Tak to bylo u nás, pak jsme se už prostě těšili. Já chápu, že myšlenka na přirozené těhotenství stále vítězí, který pár by si to nepřál, ale někdy to prostě jinak nejde a jsi ráda za každou možnost. Ale jak jsem psala, nemusí to být váš případ a nenuťte se tam chodit, když nechcete. Jinak, do CAR jsme šli po roce a 3/4 snažení a jít tam neznamená se hned vrhnout do asistované reprodukce, ale zkrátka mají s touto problematikou větší zkušenost než gynekologové, mohou vám navrhnout jiné testy, jinou hormální léčbu apod. Budeš mít pod kontrolou ovulaci, znát spermiogram,... Mě např. takto hned zjistili, že mám anovulační cykly, i když mi můj doktor celou dobu tvrdil, že je to ok. Je to vše o dohodě. Správné CAR vás hned do IVF nutit nebude. Od začátku jsme se dohodli právě na hormonální léčbě, kontrole ovulace a pak teprve jsme šli do IUI. Nakonec se nám však zadařilo 1. IVF.
Tak hodně štěstí!

ta_kacka
18. zář 2014

@ch_ivca Ohledně CAR ti neporadím, jen já po vynechání antikoncepce přes rok neměla vůbec MS, poté tak za 2-3 měsíce další rok, pak půl roku normálně po 30 dnech, pak zas po 3 měsících... no a otěhotněla jsem stejně i když jsem to měla po 3 měsících (dítě není plánované 🙂) Takže pokud tomu chcete dát ještě chvilku, tak se neboj, hlavně se nenervovat...

pistalinda35
18. zář 2014

@ch_ivca ja diky CARU zjistila, s cim mam problem a hned na prvni pokus IVF se zadarilo (IVF jsme podstoupili hlavne kvuli veku)... Jinak by se s lecbou treba casem povedlo i prirozene... Ale proc cekat ? 😉

sasanka033
18. zář 2014

@ch_ivca ahoj, ja bych nasadila bylinky, zmenila gynekologa a objednala se do caru - jsou tam stejne dvou, trimesicni cekaci lhuty, takze v mezicase se muze stat leccos a na prvni konzultaci v caru uvidis, na cem se shodnete. a udelaji vam dalsi vysetreni.

soleilll
18. zář 2014

@ch_ivca Nějak moc nechápu, na co se vlastně ptáš. Nechceš do CARu, protože chceš dítě přirozenou cestou, ale nemáš cyklus, takže je pravděpodobné, že neovuluješ. Vzhledem k věku a problémům, které uvádíš, bych se na tvém místě hned objednala na konzultaci. Ta bývá obvykle zdarma. Je potřeba nejdřív udělat řadu vyšetření, aby mohli odborníci navrhnout další postup. Dokud nenajdou příčinu, nemusíš se bát zbytečných výdajů. Jsou cykly za stokoruny a cykly za 100 tis. - bude jen na vás, co si vyberete (z těch, které budou vhodné).

ch_ivca
autor
18. zář 2014

@soleilll Když jem tu pročítala různá témata, tak jsem viděla, že se kolikrát doplácelo za léky 5, 10 tisíc. Tak z toho mám hrůzu. Miminko chceme, ale momentálně takové peníze nemáme...

ch_ivca
autor
18. zář 2014

@sasanka033 Bylinky už jsem zkoušela, a zatím nic. Rok piju čaj báby radlické a jeřabinovou tinkturu, taky jsem měla femigard + FertilCare, a nosifol, ale zatím bohužel nic nepomohlo ☹

soleilll
18. zář 2014

@ch_ivca Mimino tě bude stát daleko víc, než těch pár tisíc za léky. 😀 Každopádně vysoká hladina testosteronu opravdu brání početí (neroste sliznice a neovuluješ), taky jsem ji měla a musela jsem to dlouhodobě řešit hormonálně řízeným cyklem. Navíc někdy stačí laparoskopicky prohlídnout a pročistit a jde to bez další pomoci.

luca77
18. zář 2014

Ahoj, já už mám také něco za sebou v CAR. Vyzkoušela jsem krátký a dlouhý protokol, ale pokaždé mi to bylo ukončeno, pro velmi malý růst folikulů. Měli jsme nakonec i dárkyni vajíček, vložení embryí jsem podstoupila 2x a nechytila se! Chtěla jsem zkusit ještě další pokus s darovanými co nám zbyla, ale už jsme to nestihli, protože dnes už s bývalým přítelem jsme se rozešli. No a teď mám nového přítele, jsem šťastná a nemohla jsem si přát lepšího chlapa, ale bohužel nám něco k tomu všemu chybí a to je to miminko. Přítel má tedy už tři své děti. Spolu nám to také nejde. Ted jsem to nechala přes rok být, ale pomalu bych zase navštívila nějaký CAR. Můj problém anovulační cykly, někdy prý ovulace proběhne...a MS tu prostě nemám, jen tedy občas, ale špiním tak jen při utírání. Nechci to řešit injekcemi Agolutinu. Rozhodně teď půjdu do jiného CARu, třeba se tam dozvím zase něco jiného. Hlavně chci slyšet, jestli bych měla nějakou šanci třeba mít své děti. 😒

sasanka033
18. zář 2014

@ch_ivca pokud vim, tak v caji baby radnicke neni kontryhel. tim bych urcite zacala, je to vyborna bylinka na zensky cyklus. nevim presne k cemu je femigard a fertilcare, ale zrejme naka prumyslova tableta. nosifol je na kvalitu vajicek, ten ti taky ms nenahodi. ja doporucuju zacit od zacatku a to nahodit ms, pak teprve prijde na radu nakej femigard a nosifol na podporu kvality vajicek. nejsem si jista, ale kdyz nemenstruujes, tak asi neovulujes, nebo se pletu? co ti rikal doktor?
jinak souhlasim se @soleilll, miminko te bude stat majlant, proti tomu je IVF nic.

ch_ivca
autor
18. zář 2014

@sasanka033 Vím že miminko bude stát mnohem víc peněz, to problém není. Jen jsem psala, že jsme momentál vydaní z peněz, a tak nevím, jestli má vůbec cenu se do CAR objednávat... Femigard je bylinný sirum, který by měl srovnat hladinu hormonů, a FertilCare jsou různé vitamíny vč. kys. listové.
Ovulaci nemám, a doktor mi akorát řekl, že budeme píchat agolutin, který prý podporuje růst děložní sliznice, a když se do konce roku nezadaří, tak nás pošle na IVF. Toť vše.

sasanka033
18. zář 2014

@ch_ivca do caru se objednat muzes a zrusit to muzes taky dycky...ja bych to udelala. o penezich prvni konzultace nebude, stejne tak hned nebudes stimulovat. listovka je samozrejme fajn, ale taky ti ms nenahodi... no ptala ses na nazor, tak jsem ti ho jako nekdo, kdo se snazi otehotnet skoro ctyri roky, ma za sebou 3 IVF a pro miminko uz spolykal a cvicil a vyvadel kdovico, rikam🙂 taky bejt tebou, vyberu si car sama - gyndari posilaji vzdycky do takovyho, se kterym maji nejaky dohody.

ch_ivca
autor
18. zář 2014

@sasanka033 za tvůj názor samozřejmě děkuju... Ve Varech Máme 2 CAR, tak moc na výběr nemám... Buď Pronatal Spa, nebo Institut reprodukční medicíny a genetiky...

sasanka033
18. zář 2014

@ch_ivca zapoj se na chvili do skupiny IVF: https://www.modrykonik.cz/group/2336/
muzes tam trochu porovnat informace o carech, muzes tam vznest dotaz, urcite ti nekdo zkusenosti k carum v KV napise. holky jezdi i pres pul republiky, kdyz je ten car dobrej. cimz nerikam, ze ty vase v KV jsou spatny! o nich nic nevim...
a jeste vznikla skupina primo o CARech, ale tam jsem nenasla moc detailu, ale zeptat se tam taky muzes: https://www.modrykonik.cz/group/6755/
a fakt zacni pit kontryhel, je to malej zazrak🙂