Autosedačka ABC Design Tulip. Poskytuje dostatečnou ochranu?

Zodpovězené
30. srp 2020

Dobrý den,

jsme ve fázi výběru vajíčka (autosedačky) pro novorozence. Chystáme se kupovat kočárek, který lze koupit pouze v celém setu a jeho součástí je vajíčko ABC Design Tulip.

Ráda bych se tedy zeptala, zda máte nějaké zkušenosti, jak je to u tohoto vajíčka s kvalitou a bezpečností.

Poskytuje dostatečnou ochranu pro miminko v autě?

Co se týče častosti jízdy s dítětem v autě budeme asi průměrní rodiče, možná lehce nadprůměrní (jezdit budeme častěji než je běžné).

Doporučil byste koupit k vajíčku isofix základnu, i když budeme pravděpodobně poměrně brzy kvůli délce dítěte muset kupovat větší kvalitnější autosedačku? Nebo byste raději doporučil vajíčko ke kočárku nechat osudu a koupit kvalitnější produkt? Jaký?

Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

dovolil bych si otázku opět rozdělit na dvě části.

Obecně, vajíčka z trojkombinací nejsou příliš dobrá volba. Jsou malá, vesměs nepříliš kvalitní a laciná. Výjimkou jsou například sedačky Nuna vyráběné pro značky Bugaboo. U konkrétní značky jde o další z dlouhé řady "výrobců", kteří si své zboží nechávají vyrábět po celém světě, nejčastěji pak v Číně. Nemohu hodnotit kvalitu kočárku, ale co se týká sedačky, určitě bych volil cestu odděleného nákupu vajíčka a kočárku. Určitě najdete řadu takových, která budou fungovat na Vašem podvozku.

Základnu bych nakupoval podle typu auta. Jde o to, že každé auto nefunguje s každou sedačkou (sklon sedáků, velikost a úhel otevření dveří, délka bezpečnostních pásů, nebo prostor uvnitř auta). Velmi doporučujeme sedačku v autě vyzkoušet před nákupem. Tak máte jistotu, že vše bude fungovat podle Vašich představ.

ABC Design Tulip

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz