Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačka ABC Design Tulip. Poskytuje dostatečnou ochranu?

Zodpovězené
30. srp 2020

Dobrý den,

jsme ve fázi výběru vajíčka (autosedačky) pro novorozence. Chystáme se kupovat kočárek, který lze koupit pouze v celém setu a jeho součástí je vajíčko ABC Design Tulip.

Ráda bych se tedy zeptala, zda máte nějaké zkušenosti, jak je to u tohoto vajíčka s kvalitou a bezpečností.

Poskytuje dostatečnou ochranu pro miminko v autě?

Co se týče častosti jízdy s dítětem v autě budeme asi průměrní rodiče, možná lehce nadprůměrní (jezdit budeme častěji než je běžné).

Doporučil byste koupit k vajíčku isofix základnu, i když budeme pravděpodobně poměrně brzy kvůli délce dítěte muset kupovat větší kvalitnější autosedačku? Nebo byste raději doporučil vajíčko ke kočárku nechat osudu a koupit kvalitnější produkt? Jaký?

Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

dovolil bych si otázku opět rozdělit na dvě části. Obecně vajíčka z trojkombinací nejsou příliš dobrá volba. Jsou malá, vesměs nepříliš kvalitní, laciná. Výjimkou jsou například sedačky Nuna vyráběné pro značku Bugaboo. U konkrétní značky jde o další z dlouhé řady "výrobců", kteří si své zboží nechávají vyrábět po celém světě, nejčastěji pak v Číně. Nemohu hodnotit kvalitu kočárku, ale co se týká sedačky, určitě bych volil cestu odděleného nákupu vajíčka a kočárku. Určitě najdete řadu takových, která budou fungovat na Vašem podvozku. Základnu bych nakupoval podle typu auta. Jde o to, že každé auto nefunguje s každou sedačkou (sklon sedáků, velikost a úhel otevření dveří, délka bezpečnostních pásů, nebo prostor uvnitř auta). Velmi doporučujeme sedačku v autě vyzkoušet před nákupem. Tak máte jistotu, že vše bude fungovat podle Vašich představ.


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz