Autosedačka do auta Škoda Yeti. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
14. únor 2023

Dobrý den,

jaké byste, prosím, poradil sedačky do auta Škoda Yeti?

Dětem jsou: 4 roky, 105 cm, 17 kg a 7 let, 120 cm, 22 kg. Ideální představa je - vejít se do 5 000 Kč za kus (budou to sedačky k babičce do auta, spíše na krátké převozy po městě).

Děkuji za radu.

Dobrý den,

pro starší bych v této cenové hladině doporučil například: BRITAX Discovery Plus nebo JOIE i-Traver. Pro mladšího by ještě bylo ideální zvolit protisměr, tam je nejblíže cenově AXKID Move. Pokud budete chtít již posměrné cestování, pak je zde možnost JOIE Bold, kdy vnitřní 5bod bude možné používat do 25 kg váhy dítěte, ale je nutné, aby auto mělo i Top Tether. Pokud ho mít nebude, pak bude lepší jít do stejné autosedačky jakou bude mít starší, ale zde již malého bude držet bohužel jen 3bodový pás auta.

I když jsou to sedačky k babičce, i tak je lepší dojet je do prodejny dětem vyzkoušet, aby jim dobře sedly. Jsou to autosedačky na dlouhou dobu (do 150 cm - cca 11 let věku), tak opravdu vyhovují.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz