Jaké rodinné auto? V čem jezdíte vy?

15. bře 2021

Holky, jake mate rodinne auto?
My mame Transita (manzelovo) a Renault Clio (moje). Dceru vozime v protismeru a sedacka v Cliu musi byt pouze za sedadlem spolujezdce, coz je zatim v pohode. Jenomze cekame dalsiho prcka a dokud bude jezdit ve vajicku, tak no problem. Ale s pokracovaci sedackou nastane problem, ze nenaskladame celou rodinu do tak maleho auta 😂 (ja odmitam Transita ridit, navic po meste to neni uplne idealni auto).
A tak uz pomalu posilhavam po vetsim. Koukala jsem zatim na VW Touran a nebo Skoda Roomster.

Cim prosim jezdite vy? Hlavne ty, co vozi vice deti v PROTISMERU. 😊
Diky.

michaela666
15. bře 2021

Máme VW Touran a perfektní...2 x Isofix, 10 airbagů, do kufru dám nákup a kočár, který nemusím skládat. Prostě ho zvednu ze země a celý tam krásně vleze... Zatím máme jedno dítě, ale i se dvěma to bude pořád pohodlné cestování.

autor
15. bře 2021

@michaela666 Super! A jak se ti to auto ridi? Jezdi dite v protismeru?

amazonkajanik
15. bře 2021

Ten roomster na tom bude s prostorem za řidičem obdobně. Máme fabii combi a taky bych za sebe další sedačku sotva dala tak, aby dítě mělo prostor na nohy. Ale mě by třeba tranzit nevadil, hlavně ten nový 😉 jezdili jsme s ním jako s uzitkovym a nemůžeme si ho vynachválit a že v některých německých městech jsou tu ulice fakt ouzke (takže s prodlouženým craftrem to bylo hodně,hodně na hraně)

konidana
15. bře 2021

transit je super! řídí se mi dobře, je z toho rozhled, akorát máme starý VW Transporter v naftě, takže na popojíždění po městě to není. Parkování v pohodě, není větší než běžné osobáky.

emamaira
15. bře 2021

Roomstera máme jako druhé, kufr je hodně do výšky, ale ne do hloubky. A hlavně nemá isofix, možná záleží na verzi, ale máme s vyndavacimi zadními sedackami a tak isofix není. Řídí se parádně, má obrovska okna a super výhled. Myslím, že jako rodinne jsou vhodnejsi auta.

michaela666
15. bře 2021

Pohodlně, je to takový nudný polykač kilometrů. Cesta 500 km a pořád je to příjemné řízení... prostě 1,5 tuny na silnici. Parkuje se s tím dobře. Malá má dva měsíce a jezdí ve vajíčku za spolujezdcem. Dřív jsme měli Peugeota 206, takže jsme si rychle zvykli jak je to v zadu prostorné i pro dospělého na dlouhé cesty. 😃

dulmich
15. bře 2021

My máme Toyota Avensis a super

marta_kovar
15. bře 2021

My máme Škoda Octavií 2018 v sedanu. A za mě to je celkem prostorné auto. Paradoxně větší kufr než třeba u combíku co měli rodiče nového Opla. Vejde se kočárek, korba, box na psa, nákup a dá se to furt skládat na sebe. 😀😀 Vzadu je celkem ok, a myslím si, že se dva protisměry vejít určitě budou ale samozřejmě podle toho si pak zase člověk musí ubrat místa pro sebe. Dva isofixu a pak výbava jakou si člověk zaplatí. Kufr je samozřejmě spíš do hloubky než do výšky. Já mám Peugeota 107 a vejde se tam pes, nákup, kočárek, hluboká korba, dítě ve vajíčku a spolujezdec. Je to sice trošku tetris ale taky se dá (já to mám jen z vesnice na 10-20 km cesty). 😅

autor
15. bře 2021

@amazonkajanik Smarja Transit neee 😂 Ja jeste nejsem uplne vyjezdena a proste do toho nesednu 😂

autor
15. bře 2021

@konidana Manzel mel i Transporter, podle me dost podobna auta, ale pro me hruza. Ja potrebuji neco maleho (proto jsem si koupila Clio, je to takova nakupni taska) 😁

autor
15. bře 2021

Dekuji za komentare. Jeste bych dodala, ze isofix uplne nepotrebuji, sedacku stejne pasame pres pasy, takze...Jde mi hlavne o to, ja se to ridi a abych tam naskladala alespon 2 deti v protismeru a manzela na sedadlo spolujezdce 😊

autor
15. bře 2021

@marta_kovar Jj Tetris znam moc dobre i ted z Clia 😂 A neni to auto zase moc dlouhe? Mne se treba libi octavky, ale na me uz je to moc dlouhe auto.

amazonkajanik
15. bře 2021

Já tehda s "velkým " autem taky neměla moc zkušenost, tak mi prdli nejdříve tranzit a pak až crafter a ten je cca o 1,5m delší než starý tranzit. A když jsem mamky bratranci řekla,kde jsem s tím jezdila,tak oči v sloup,páč to tam zná a raději jejich fabii odstavil na okraji u lidlu a město prošli pěšky. Mrkni na googleearth Waldkirchen a budeš ráda za naše české ulice 😁jo a paradoxně se mi s tímhle lépe parkovalo podélně,než s osobakem. A jinak mi ještě sedlo Ducato, ale o tom chlap nechce slyšet 😂

marta_kovar
15. bře 2021

Takhle já nesnáším řazení, mám automat. Ale když jsem jezdila s Octávkou, tak jako bylo to super. Je to tím že je to nové auto, takže to má senzory, vyhřívaný volant, sklo, sedačku. To mi teď chybí. 😅 ale cesty s ním byly super. Dobře se mi i parkovalo a tak. A to jsem papíry měla asi 2 měsíce. 😄 takže mě nevadilo, že je delší. Ale u starších modelů bez senzorů to je asi horší ale těžko říct.

ejmate
15. bře 2021

My máme Roomstera a super. Dceru jsem ve vajíčku vozila jak vepředu tak vzadu, místa je tam dost, zadní sedačky jsou posunovací. Teď už jezdí vzadu v sedačce (sedačku máme už po směru). Jinak kufr je velkej, vešel se mi tam i neslozenej croozer 😅 Jezdí se mi v tom dobře. Je tam dost místa ale zároveň je to auto takový skladný. Tchán má volkswagen caddy a to má ještě větší kufr a taky super.

amazonkajanik
15. bře 2021

@ejmate ty jo, tak to jsem blbě poradila s tím roomstrem. Já měla možnost v něm jet jako spolujezdec a přišlo mi, že máme vzadu strašně málo místa. K motorizaci se vyjadřovat nebudu,nejsem zastáncem 3válce

lizzie02
15. bře 2021

Máme Rapida a i když nevypadá, je dost prostorný 😊 zkoušeli jsme několik aut právě se sedačkou, když jsme čekali druhého prcka 😊 máme Axkid Minikid pro staršího, protisměr do 25 kg a druhý půjde cca za tři měsíce také nejspíš do Axkidky, když se nám nezalibi jiná 😁

ejmate
15. bře 2021

@amazonkajanik Ono asi záleží na verzi, my máme vzadu posunovací sedačky, tak se dají šoupnout víc do kufru a místo tam je. Jinak dětskou sedačku máme připoutanou izofixem. Jediný co by mohlo být lepší je síla motoru. My máme 1.2 a když jsme plně naložení, tak je to doba než se rozjede no 😅

amazonkajanik
15. bře 2021

@ejmate njn,to jsou ty htp ( hovno to pojede)😂

ejmate
15. bře 2021

@amazonkajanik 🤣🤣 Jako vzdálenost v poho, jen mě by se líbil silnější motor, ale tj asi tím že předtím jsme měli silnější auto no, tam člověk šlápl a jel 😅

autor
15. bře 2021

@amazonkajanik Ty kraso! No jako manzel to takhle dela doted, kdyz prijede nekam, kde to nezna. Zaparkuje nekde u kramu a zbytek vzdy dojdeme 😂 A to ma ridicak o 10 let dele, nez ja 😁

autor
15. bře 2021

@marta_kovar Smarja automat je muj sen. Strasne rada bych si to zkusila, to musi byt pohoda jizda. A senzory na parkovani taky, to bych snad i podelne konecne zaparkovala 😁

konidana
15. bře 2021

ve služebákách máme senzory a vždycky mne málem klepne , jak to začne řvát. Jednou uprostřed křižovatky, když jsem se míjela s jiným odbočující proti 😨 Ne já ty elektronický vymoženosti a automaty fakt nemám ráda😅

autor
15. bře 2021

@konidana Aha, tak to musi byt na palici..ale stejne bych si to jednou aspon zkusila. Treba to taky neni nic pro me.

felixfelicis
15. bře 2021

Máme Tourana pro 3 deti, 2 v protisměru dáte úplně v pohodě. My jsme spokojeni, je to spolehlive a prostorné auto, ale pořád ještě je to auto do města, a ne autobus 😀

orisek56
15. bře 2021

Máme Renault Scénic Grand Limited, 7mistne. A musím říct že jsem velice prijemne v šoku. Udělali jsme moc dobře, že jsem si ho pořídili. Nemá zápory, jen klady, bestovni auto, prostorné. Já zvykla řídit malá auta, jsem si na toto krásné zvykla. Jedina jeho nevýhoda je, že holt není do terénu. Na to máme druhé.

autor
15. bře 2021

@felixfelicis Dekuji za reakci. Presne takove auto do mesta shanim, protoze "autobus" uz mame. 😂😂

autor
15. bře 2021

@orisek56 Koukam na nej a take nevypada spatne. Neni moc dlouhe? 🤔

dashyyy
15. bře 2021

Máme Seat Alhambru, pojízdné dveře, 7místná, isofix, místa tři zadele, parkovací kamery, senzory.. nedáme na ni dopustit.. máme ještě golfa, ten je můj do práce a na nákupy a jezdí a parkuje se mi líp tím velkým 🙂

orisek56
15. bře 2021

Ti ho pak klidně vyfotím. Tak má kolem těch 4 metrů, ale na druhou stranu mě překvapuje, že se s ním všude výtočím, je docela hodně praktické, není to žádná velká kraksna. Což já zvykla jezdit v Oplu Agila a jiných bobcich se divím, jak hezky jsem si na něho zvykla. On vypadá mohutne, ale vlastně je do města docela dobře uchopitelny, až mě to překvapuje. My máme samozřejmě parkovací senzory. Má to plno jiných velice dobře zakomponovanych vychytávek. Já mu říkám fiflenka, je to takové pro mě pohodlnější a luxusnější auto, ale přitom servis cenové dostupnější. My teda žádné velké investice zat nepotřebovali, dávali jsme tažné atd. Koupili jsme ho z operativního leasingu kdy měl jen 60 tisíc najeto. Manžel na chvíli přemýšlel, jestli 7 místní není zbytečný, ty sedačky jsou běžné složené, má to jinak obří kufr, vozí vtom i materiál na zakázky. Jenže já jsem teď potřetí těhotná, tak uznal, že jsme dobře pořídili. Vzadu dáš dvě sedačky a sedne i dospělý (treba můj otec žádný vyziblik) . No a v největší nouzi právě vytáhnes ještě ty dve vzdau. Už jsme takhle vezli sestavu s mým tátou. Krásné se ridi, jako jsem s ním fakt spokojená a to těch aut mám za sebou docela hodně.