Která autosedačka je nejvhodnější pro dceru 12 měsíců, 10,5 kg, 85 cm?

Zodpovězené
17. pro 2020

Dobrý den,

už několik dní řešíme s manželem autosedačku pro dceru (12 měsíců, 10,5 kg, asi 85 cm), která nemá moc ráda cestování. Dívala jsem se tu na Vaše doporučení a projeli internet a výsledek

  • Joie Stages Isofix 2018 nás zaujala, ale nepřijde nám šťastně řešený stojánek na nohy. Pokud si je tam dítě nedá a položí je mezi sedačku a dveře, při možném nárazu to bude mít fatální dopad.
  • Joie Every Stage 2020 - zdá se, že není možnost isofixu v případě sedačky v protisměru (?). Jinak další favorit.
  • Cybex Pallas nemá možnost protisměru bohužel (nyní máme Aton5, a tak jsme hledali i v Cybex vodách)
  • dále doporučovaný Klippan nás nezaujal

Co byste doporučil, prosím?

Je to tak správné, co jsme o autosedačkách našli?

Je ještě nějaká varianta, která stojí za shlédnutí?

Je vůbec nějaká autosedačka, kterou mají děti i rády 😁?

Jaký je Váš názor na pultíky u autosedaček?

Děkuji moc za odpověď.

Zuza

Dobrý den,

podle mého názoru jste se vydali pěšinkami, které nepokládám za úplně ideální. Pokud to vezmu po Vašich bodech:

  • Zjevně mluvíte o umístění sedačky po směru. V tom případě mám dvě poznámky. V protisměru nic takového nehrozí. A pokud už dceru dáte po směru jízdy (což bych vřele nedoporučoval), musí vždy mít nohy tam, kde mají být. To platí u všech sedaček.
  • Joie Every Stage není příliš dobrá sedačka. Na ten velký váhový rozsah není úplně stoprocentní ergonomicky a určitě díky omezené životnosti nevydrží až do 36 kg. Je to dobrá sedačka pro babičku s početnými vnoučaty, která se u ní střídají

Ten Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort případně Klippan Triofix Maxi, který Vás nezaujal je proti výše zmíněným neporovnatelně lepší a vhodnější varianta.

Má doporučení:

  • hledejte protisměrnou sedačku
  • věnujte pozornost zkušenostem ostatních rodičů (například na FCB ve skupině "Děti proti směru")
  • zohledněte při výběru typ Vašeho auta (každá sedačka v každém autě nefunguje stejně dobře)
  • myslete na to, jaké dispozice má dcerka po Vás (například na to, že podle současného vzrůstu bude patrně drobnější)
  • zhodnoťte své finanční možnosti, ale pamatujte na to, že u dětských autosedaček za poněkud více peněz získáte kromě bezpečnosti zejména vyšší uživatelský komfort a pohodlí, které pro nespolupracujícího potomka budete potřebovat

Můžete vybírat z otočných sedaček na isofixu. Ty jsou do 18 kg. Nebo se vydat cestou čistě protisměrné sedačky poutané pásem (do 25 kg). A vraťte se ještě jednou ke Klippanu. Jsou to špičkové sedačky striktně zaměřené na bezpečnost.

Pokud máte takovou možnost, určitě je lepší vybírat na prodejně, kde můžete vyzkoušet ve Vašem autě více typů a zkusit, jak budou malé vyhovovat.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz