Mezistupeň vajíčka a velké autosedačky. Existuje něco takového?

Zodpovězené
6. črc 2020

Dobrý den,

syn (6 měsíců) se už nevejde do vajíčka. Má 72 cm a dlouhé nohy. Při jízdě je má ve vajíčku pokrčené, natáhnout je už nemůže, to se pak opírá o sedadlo, ale ještě sám nesedí a tak se bojím ho usadit do velké sedačky.

Existuje něco mezi těmito dvěma typy tak, aby se tam syn pohodlně vešel a zároveň byla zajištěna poloha jako ve vajíčku?

Nebo už může jezdit otočený po směru jízdy?

Děkuji za info.

Dobrý den,

u vajíčka není podstatná pozice nohou, ale spíše ta druhá strana. Dítěti nesmí z vajíčka koukat hlavička. To že se opírá o sedadlo, nebo má pokrčené nohy vůbec nemusíte řešit.
Pokud byste přesto chtěla nějakou změnu, určitě je pro Vás jedinou skutečně dobrou cestou najít větší vajíčko. Pokračovací sedačka je vhodná spíše až pro sedící děti.

A v žádném případě nelze dítě v tomto věku otáčet po směru. Odporuje to nejen platným předpisům, ale zejména zdravému rozumu 😉.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz