Podnožka k autosedačce Klippan. Je nějaká kompatibilní opěrka pro nohy?

Zodpovězené
17. črc 2021

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně podnožky k autosedačce. Máme Klippan Triofix. Už jsme ho obrátili do směru jízdy, ale syn si trochu stěžuje, že ho bolí nohy, jak mu vysí ze sedačky.

Je ke Klippanu nějaká kompatibilní opěrka pro nohy?

Co jsem se dívala, přišlo mi, že tam překáží ta noha od isofixu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s opěrnou nohou bohužel ne. Nicméně můžete nahradit základnu fixačními pásky, které převezmou funkci základny a budou držet sedačku na sedadle, když v ní dítě nepojede (tím zmizí problém s opěrnou nohou). Můžete poté pořídit Kneeguard.

Jenom pro připomenutí dodávám, že jedním ze způsobů jak autosedačku po 18 kg lze použít, je i možnost bez isofixové základny (autosedačku umístit přímo na sedadlo v autě) a dítě poutat 3bodovým pásem z auta.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz