Zopa universal 2019. Je nebo není v pořádku a proč?

Zodpovězené
19. kvě 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Zopa universal fix 2019. Našla jsem, že je i protisměrná a hlavně - má isofix i upevnění na pásy.
Ja vím, že obecně se doporučuje co nejmenší rozpětí, ale jedná se mi o tuhle konkrétní sedačku.

Máte prosím recenzi, jestli je nebo není v pořádku a proč?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

já bych do podobného výrobku neposadil ani plyšového medvěda. Z jakých důvodů?

  • Rozsah 0-36 kg je úplný nesmysl. Sedačka má životnost maximálně 6 let.
  • Vyrobit sedačku, do které posadíte správně novorozence (40 cm, 3,5 kg) a také dvanáctileťáka (150 cm, 35 kg) je totální nesmysl. Jejich požadavky, tělesné proporce, pevnost skeletu, svalový korzet a spousta dalších věcí prakticky vylučují vyrobit sedačku, která by byla bezpečná a pohodlná pro všechny. Botičky od dvou do dvanácti let také neexistují.
  • Je protisměrná jen do 13 kg, tedy jako vajíčko.
  • Cena výrobku hovoří jasně. Zkuste si sečíst náklady nutné k výrobě. Materiál, stroje, továrna, zaměstnanci, návrhy, testování, homologace, marketing, obchodní oddělení, krabice, návod, doprava, velkoobchodní firma a maloobchodní firma. Kolik z toho mohou stát ty kvalitní materiály, výroba a důkladné testování? Počítejte někde v řádu malých stokorun. Co za to dostanete, to si můžete poměrně snadno spočítat. Jde prostě o klasický čínský produkt určený pro nepoučeného spotřebitele.

Nechci být nespravedlivý vůči značce jako takové. Prodává (úmyslně nepíši, že vyrábí) řadu velmi slušných výrobků. Některé věci z jejich nabídky prodává i Centrum autosedaček. Ale konkrétně tato sedačka je z mého pohledu velmi špatná volba.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz