Hnědé špinění a bolest podbřišku. Může to být kvasinková infekce?

Zodpovězené
16. kvě 2022

Dobrý den,

začalo to cca před měsícem. Nejprve svědění stydkých pysků. Použila jsem Clotrimazol mast. Před pár dny se přidala bolest podbřišku, jako před ms. MS skončila před 8 dny a hnědý hlen jen při utření. Cítím i pálení.

Může to být kvasinková infekce nebo raději zajet na pohotovost?

Můj gynekolog mě objednal až za 14 dní. Má dovolenou.

Děkuji

Dobrý den,

podle příznaků je zjevné, že máte nějakou dysharmonii vaginálního prostředí ("vaginální dyskomfort" = výtok, svědění, pálení). Podle libovolné kombinace těchto příznaků nelze určit původce (kromě nejčastějších bakterií to mohou být i kvasinky, bičenky a některé pohlavně přenosné nemoci a cca v 15% případů to ani nebude infekčního původu - např. alergie, ekzém, chemické podráždění, apod).

Naštěstí se tím nemusíte moc zabývat, protože existuje bezpečná a velmi univerzální "první pomoc" při vaginálním dyskomfortu: Gynimun rapid (vaginální čípky). Po jejich dobrání zvažte (pokud by se to objevovalo častěji), jestli nechcete dlouhodoběji pečovat o své vaginální prostředí dodáváním vaginálních laktobacilů (Gynimun intim a/nebo Gynimun dual).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň