Hnědý výtok a pálení při močení. Může to být vaginální mykóza, nebo jiná infekce?

Zodpovězené
30. kvě 2022

Dobrý den.

od pátku mě trápí hnědý hrudkovitý výtok, výtok nezapáchá. V sobotu se přidalo svědění a pálení při močení, pysky jsou lehce oteklé a zarudlé. V lékárně jsem koupila mast a čípky Clotrimazol, které mi byli doporučené.

Může to být vaginální mykóza, nebo jiná infekce?

Ve středu jsem dobrala antibiotika, měla jsem zánět okostnice.

Může to mít spojitost?

Na gynekologii jsem objednaná na příští týden.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

může to být libovolná vaginální infekce (30% mykóza, 60% an/aerobní bakterie, 10% vzácnější příčiny) a velmi pravděpodobněje to následek ATB léčby.

Doporučuji univerzální a účinné Gynimun rapid čípky.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň