Opakované vaginální mykózy

zuzkaborakova
2. črc 2019

Prosim,jake jsou vase zkusenosti s resenim vaginalnich mykoz?Nikdy jsem na to tak moc netrpela,ale toto leto je pro mne utrpenim.Kdyz se to drive objevilo,stacilo koupit baleni tri zavadecich tablet Clotrimazol,namazat Clotrimazolem masti a byl cely rok klid.Ted uz pri divnem pocitu jsem 3 dny mazala a 3x denne se myla Lactacydem a preslo to.Za 14 dni zpet,tak jdem zkusila zavadeci probiotika a mazani a pomohlo.Pak za 14 dni zase,ale to uz bylo k nevydrzeni,takze Clotrimazol tablety. Pomohlo to,ale za tyden zase zpet. Co vam pomaha? Co mate osvedcene?Nosim vyhradne bavlnene spodni pradlo,volny odev a sladke nejim.

gracinka7
2. črc 2019

Nejvíc mi pomohlo vysadit antikoncepci. Mykózy úplně zmizely a to mě dřív trápily několikrát do roka. Jinak je důležité přeléčit i partnera, když už ji máš.

barborka09
3. črc 2019

@zuzkaborakova Mě se taky občas nějaká ta mykoza objevila. Stačilo zajít do lékárny a většinou bylo po problému. Ovšem co zažívám od loňského srpna nemá obdoby. Mám pocit, že jsem z těch mykoz nevylezla. Už jsem byla 3x přeléčená doktorem, jím probiotika, omezila jsem sladké, už se nekoupu, pouze sprchuju, jít do bazénu nebo vířivky, tak na to ani pomyslet. Za ten skoro rok jsem vyzkoušela mimo předepsaných léků kde co a vždy je chvilku klid ale velice rychle je to zpátky. Já už začínám mít pocit, že jsem se s tím naučila žít a na ty nepříjemné bolesti jsem si zvykla. Teď když jsem opět musela navštívit gynekologa, jelikož už se to fakt nedalo, tak jsem v čekárně objevila letáček od Wobenzymu. Psali tam, že je na ty mykozy dobrý, tak jsem za těžké prachy pořídila. Tak jsem zvědavá jestli to pomůže, už fakt nevím jak se toho zbavit. Takže Wobenzym beru teprve od pondělka, tak jsem zvědavá jaký bude výsledek až doberu těch 800 tablet.

camelinka
3. črc 2019

@zuzkaborakova Jediny co mi po letech trapeni a zkouseni vseho nozneho,zabralo, byl Multi Acidophilus od Natural Factors ...Jedna, dve krabicky a mam uz roky pokoj 😉

sister05
3. črc 2019

Pokud se jdu koupat, zavadim tampon s probiotiky , třikrát týdně výplach pochvy Rosalginem, případně tee tree oil pic gel ( pálí,ale je dobrej) a nebo různé čípky jako je lactofeel. Ale to se musí třeba dva týdny v kuse. Když je nejhůř tak boraxové globule. Ty vymlátí taky dost. No a bastim lactobacily s účinkem jak na střeva tak na piiii 😎

editah222
3. črc 2019

Pomohlo mi mazat a čípky na týden (ne ty na 3 dny). Mazání minimálně na 14 dní. Pak ihned nasadit lactobacily orálně i vaginálně. Trápila jsem se asi 3roky :( A teď už mám rok po problému. Ale i dál se snažím předcházet problémům: po koupání suché plavky, mám vlastní ručník, před sexem sprcha já i manžel, stejně tak po sexu, nosím kvalitní bavlněné spodní prádlo...

zuzkaborakova
autor
4. črc 2019

Dekuji za vase zkusenosti,koukam,ze to muze byt i na dlouhe lokte.Prelecim i parntera a ja musim u lecby,resp. mazani vydrzet dyl.Snad to prejde😞