Inkontinence. Na koho se obrátit a co případně vyzkoušet?

Zodpovězené
31. črc 2022

Dobrý den,

nevím, zda se zabýváte i problémem inkontinence. Nevím, kam se s tímto obrátit, kde řešit, případně zda zkusit řešit nějak sama, než půjdu někam k odborníkovi. Problém trvá asi déle, ale teď nastalo zhoršení, díky čemuž jsem rozluštila, o co jde.

Je mi 31, jedno dítě (císařem), nějaké kilo navíc. Je to pro mě velmi nepříjemné a i řešení odkládám, poněvadž se mi s tím nechce moc svěřovat.

Kam tedy zajít? Obvoďák, gynda, nebo je na to specialista?

Co případně vyzkoušet?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

začněte u gynekologa a on Vás kdyžtak přesměruje. Vůbec se nebojte svěřovat, tento problém trápí opravdu hodně žen a lékaři jsou samozřejmě profesionální.

A než se "rozhoupete", můžete začít cvičit Kegelovy cviky (které jsou správně v každém případě, i kdyby se zjistilo, že samy nestačí).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň