Nateklé, bolavé genitálie. Jedná se o mykózu?

Zodpovězené
21. říj 2021

Dobrý den,

trápí mě nateklé genitálie, začervenalé a bolestivé (špatně se mi sedí, chodí, mám bělavý vodnatý výtok).

Jedná se o mykózu?

Děkuji

Dobrý den,

s dovolením sem zkopíruji odstavec ze své nedávné odpovědi :

"je důležité předeslat, že diagnóza "mykóza" je skoro vždy nadužívána jako synonymum pro "vaginální dyskomfort". Mykózu jako diagnózu nelze stanovit podle žádných příznaků (výtok, svědění, pálení, ...) ani pouhým gynekologickým vyšetřením a kultivací (bez mikroskopického vyšetření). Často se jedná o vaginální bakteriální dysbalanc (vaginóza nebo vaginitida)."

Chtěl jsem tím říct, že takhle se to nedá poznat. Vaše potíže mohou být jak infekčního původu (kvasinky, bakterie, bičenky, urreaplasmy, chlamydie, atd), ale i alergické, chemické, nebo součástí jiné nemoci, apod...

Zkusil bych namazat nějakou antimykotickou mastí a vnitřně dal Gynimun rapid čípky.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň