Opakované kvasinkové infekce. Jak jim předcházet?

Zodpovězené
30. črc 2020

Dobrý den,

každý měsíc, zhruba týden před menstruací, se mi vrací kvasinková infekce. Podle gynekologa jde o "obyčejné kvasinky" (dělal stěr). Zatím se to stalo tři měsíce po sobě. Přeléčení funguje, ale zase se vrátí.

Podle gynekologa jde o výsledek hormonální nerovnováhy (kojím a vrací se mi menses) a mám vydržet, až se to srovná samo.

Ráda bych ale kromě vyčkávání zkusila i něco aktivnějšího. Zatím jsem vyzkoušela probiotika Gynimun (globule) a omezení cukru, ale bohužel bez úspěchu. Obvyklá opatření (bavlněné prádlo, nepoužívat mýdlo, bazény ne) dodržuji.

Napadá Vás ještě něco, co bych mohla vyzkoušet?

Děkuji a zdravím Vás!

Dobrý den,

být Vámi, zkusím to prodiskutovat v poradně MUDr. Kestřánka (Hradec Králové či Náchod).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň