Výtok. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
10. říj 2022

Moc zdravím, pane doktore,

chtěla jsem se zeptat - od doby, co jsem začala dosahovat "mokrého orgasmu" mám téměř celý cyklus vodnatý výtok. Je čirý, nezapáchá, jen je prostě řídký a jako voda. 🤷‍♀️ Testy na mykoplasma a ureaplasma (snad to píšu dobře) jsou v pořádku. Před 2 tydny mi vyšel ve výtěru z pochvy streptokok pnemonia, dostala jsem Furelin, ale ten vodnatý výtok je prostě stále a dá se říct, že mě už vcelku obtěžuje. Únik moči to není, kolikrát cítím, že to teče opravdu tak, jako by mi utíkala plodovka. 😃🙈

Moc děkuji za radu. 🙏🙏🙏

Dobrý den,

výtok, jak ho popisujete, může být klidně normální, avšak kdybyste chtěla pátrat po jeho příčině (protože Vás štve), je potřeba udělat mikroskop a ne kultivaci (ta totiž nemůže zachytit anaerobní bakterie, které jsou přitom nejčastější příčinou "dysmikrobie"). Tuto "bakteriální vaginózu" či "smíšenou vaginitidu" můžete klidně mít, protože jste - zdá se - začala nový (úspěšný) sexuální život. Určitě doporučuju intermitentně/dlouhodobě pečovat o vaginální ekosystém "semínky laktobacilů" - tedy buď vaginální Gynimun intim anebo perorální Gynimun dual.

Držím palce.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň