Zánět v parauretrálních žlázách. Jak se diagnostikuje a léčí?

Zodpovězené
15. únor 2024

Dobrý den, přeji,

chtěla bych se zeptat, jak se diagnostikuje a léčí tento zánět.

Děkuji

Dobrý den,

Vaše otázka je příliš komplexní a vím o Vás málo (ani nevím, zda se táže žena nebo muž, což je zde taky důležité). V principu se zkouší vykultivovat patogen, který to způsobuje (zejména uropategenní E. coli ze strany močové, různé aerobní či anaerobní bakterie anebo taky pohlavně penosné mikroorganismy ze strany genitální - tedy moč+sediment, vaginálí MOP a kličkou vzorek z urethry) a pak se podají náležité "anti" léky.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň