Kopřivka a histaminová intolerance. Užívám analerg. Může mít kopřivka vliv na plod?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den.

Prosím, jsem v 6tt a od 21.4. mám kopřivku. Příčina není zjištěna, na krevní testy půjdu až 12.7. Na alergologii jsem dostala jen to, že mám brát analergin. Než jsem otěhotněla, brala jsem ho každý den. Od té doby, co vím, že jsem těhotná, ho beru co nejmíň to jde. Vydrží působit tak 48hodin a pak se začnu osypávat, někdy je to míň, někdy je to víc. Buď natírám calciovou mastičkou nebo fenistilem.

Chtěla bych se tedy zeptat, můžou mít tady ty výsevy vliv na vývoj plodu?
To, že bude nejspíš alergik, beru, ale zda by mohlo být jinak postižené?

Zatím mám diagnózu histaminová intolerance, podle mě to ale bude chronická kopřivka.
Děkuji.

Dobrý den,

na plod může mít (nějaký) vliv cokoli. Ve Vašem případě se vlastně ani přesně neví, o co jde, o to je odpověď těžší. Nicméně bych na Vašem místě zatím zůstal v klidu a absolvoval příslušná (i genetická) vyšetření a poradil se se svým gynekologem.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň