Neplodnost, pco, pcos. Je tato kombinace léků účinná a mám šanci otěhotnět?

Zodpovězené
25. únor 2020

Dobrý den,

už skoro 4. rokem se s manželem snažíme o miminko. Bohužel bezvýsledně. Bylo mi diagnostikováno, že mám pcos. Nemám menstruaci, a když ji dostanu, tak je vyvolávaná práškama. Když prášky neberu, dostanu menstruaci třeba jen 3x do roka.
Věk nás s manželem rozhodně netlačí. Je nám oběma 21 let. Minulý týden jsem byla u své gynekoložky. Ta mi dala Utrogestan, který mám brát 17. - 24. den cyklu, 2x denně. A pak ještě Clostilbegyt, který mám brát 5. - 10. den menstruace, 1x denně. Prý, jestli do května neotěhotním, pošlou mě rovnou na ivf. Nebyla jsem ani v CARu, nic. Jen u mé obvodní gynekoložky.

Chci se zeptat, jestli je možné to nějak spravit nebo jestli je tato kombinace léků na tento problém účinná a mám aspoň nějakou naději do toho května přijít do jiného stavu.

Děkuji za odpověď😊.

Dobrý den,

šanci na otěhotnění rozhodně máte, Vaše paní doktorka začala dobře. Ještě bych k tomu všemu přidal Fertiprona 2 sáčky denně (na základě takovýchto klinických studií: https://www.researchgate.net/publication/266147...).

Kdyby ani toto nepomohlo, ještě je tu IVF.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň