Neplodnost, pco, pcos. Pomohla kombinace léků?

andulita
20. únor 2020

Ahoj holky. Tak jsem tu zase opět. A pořád ne těhotná. Jak už některé možná víte, už to budou 4 roky, co se s manželem snažíme o miminko. Zatím pořád bezvýsledně. Změnila jsem doktora. Zjistili mi polycystické vaječníky. Dostala jsem utrogestan, který mám brát 17. - 24. den cyklu 1 ráno, 1 večer a clostilbegyt, který mám brát 5. - 10. den menstruace 1 denně. Máte s tím některá zkušenosti? Pomohla vám tato kombinace léků? Dali mi ultimátum, že pokud do května neotěhotním jdu na ivf. Už jsem fakt bezradná. Ještě bych ráda podotkla, že jsme dělali s manželem test, jestli má aspoň on v pořádku spermie. Test vyšel super. Takže chyba jsem prostě já. 😭😓

mandy1122
20. únor 2020

@andulita ahoj, prosim te, jak ti zjistili polycysticke vajecniky, z ultrazvuku?

andulita
autor
20. únor 2020

@mandy1122 ano..

guliii
20. únor 2020

@andulita Ahoj já jsem to měla podobné. Pořád nic, tak nás nejdřív poslali na genetiku, pak do natalartu a tam mi zjistili pco. Nasadili mi tyhle léky a pak jsem šla na inseminaci. Povedlo se hned na první pokus a teď už mám doma mimčo. Myslím že by se to povedlo i bez inseminace, ale doktorka nevěděla, že mám pco. Za mě to fungovalo za 1. Tak uvidíš přeju hodně štěstí.

wewe015
20. únor 2020

@andulita
ja mam taky polycysticke vajecniky tudis nemam ani ovulaci a leky co pises jsem mela i ja a nepomohly mi sly jsme na kliniku asistovane reprodukce a na druhou inseminaci uz jsem mela jeden folikul manzel byl taky v naprostem poradku

martaskaaa
20. únor 2020

Ahoj, mám taky PCOS, zjištěno ultrazvukem a z krve. Brala jsem tak Clostilbegyt, vajíčko sice vyrostlo, ale nikdy nedošlo k oplodnění..byla jsem i na drillingu vaječníků (laparoskopicky) a koukali jestli mám průchozí vejcovody, ty byly ok, jen ty vaječníky bohužel PCOS. Byla jsem i 3x na inseminaci (IUI) a nic.
Jinak ono je sice fajn, že vyroste folikul,vajíčko, ale kdyz se nemá dostat jak ven z vaječníku, kvůli "pevné skořápce" tak nemůže dojít k oplodnění.
Pila jsem kontryhelovy čaj, kapky drmek, inositol a vyzkoušela plno různých věcí a zkrátka nic. Cyklus furt na prd, ovulace bez léků nebyla. Chlap byl Ok. Takže mě vynucovali IVF, to jsem odmítla.
Jak plnynul cas, s chlapem jsme se rozešli, já pak si našla jiného, začala jsem sportovat, jíst zdravě, nemyslet na to, po roce že se k němu nastěhuji a tyden po nastěhování jsem zjistila, že jsem těhotná 😀
To byl šok, protože jsme to neplánovali a když to nešlo 6let, tak jsem byla smířená s tím umělým až budeme chtít. Osud to zařídil sám a já přirozeně otěhotněla. Těhotenství bez jakýchkoliv komplikací, pracovala jsem dokud jsem mohla, byla u moře s pupkem.. a to mi říkali, ze kdyby se to povedlo, tak budu muset být na rizikovým. Kecy kecy... Tím chci říct, že nic není nemožné a zázraky se dějí

hofi36
20. únor 2020

Už je to sice 14 let, kdy mi diagnostikovali PCOS, ale stále mám v živé paměti jak to probíhalo. O mimčo jsme se snažili rok a půl. Pak jsme se objednali do Sanusu v HK, kde mi zjistili tuto diagnozu (z krve a UZ). Navíc měl manžel v této době špatný spermiogram. Nasadili mi Clostilbegyt, pak kontrolní folikulometrie (narostl jeden folík), pak jsem si píchla injekci Pregnylu na uvolnění vajíčka a proběhlo IUI. Dále jsme čekali, zda se zadaří a já brala Utrogestan. No a ono se povedlo hned na první pokus.
A ještě dodám, že nyní mám 3 děti (4x těhotná ... jednou to hned na počátku nedopadlo). Po prvním těhu a porodu se hormony v těle srovnají a pak by s otěhotněním neměl být problém.
Držím pěsti ať to pomůže a ty brzy zjistíš // na testíku!

martaskaaa
20. únor 2020

@hofi36 Byla jsem též v Sanusu HK. Ono asi záleží, jestli jsou postižené oba vaječníky a jak moc viď. Tak jsem zvědavá jak to budu mít ted, jeste syna kojim, takže MS si chodí jak se jí chce a ovulaci jsem zpozorovala zatím na 100% jednou 😁

uzivatelkapetra
20. únor 2020

Zkusila bych laparoskopii, zkontrolují, jestli je krom pco vše ok, to je dobré vědět. A taky udělají drilling a tam je pár měsíců větší šance ma ovulaci.
Máš přirozeně ms? Nebo občas? Nebo vůbec?

andulita
autor
20. únor 2020

@uzivatelkapetra laparoskopie byla v plánu. Včera jsem byla u doktorky a ta mi řekla, že do května, jestli neotěhotním, jdu rovnou na ivf. Menstruaci mám přirozeně třeba jen 2x až 3x do roka. Jinak mám menstruaci řízenou. Buď injekcema nebo utrogestanem 😓

lenka997
20. únor 2020

@andulita nesnažíme se tak dlouho (2 roky a čtvrt). V Gennetu mi přišli na PCOS + hypofunkce štítné žlázy. Manžel v pořádku. Minulý rok v květnu jsme začali se stimulaci utrogestan + clostik + inofolic, s tím, že půjdeme na IUI. 3 měsíce jsem to brala, ale bohužel dle folikumetrie jsem nereagovala, takže se nic nekonalo. Posledni měsíc stimulace dopadl také tak, tak jsme se s Dr. domluvili, že půjdeme příští měsíc na IVF. Byl srpen a já zjistila, že jsem těhotná i přes to, že folikumetrie nic neprokázala. Bohužel v září ZT. Ale povedlo se. Přeju hodně štěstí ať se zadaři.

martaskaaa
20. únor 2020

@andulita Proč rovnou na IVF? O tom si myslím DR nerozhoduje, ale vy!! Proč vám nezkusil inseminaci, když vám po clostilu vajíčko vyroste? Proč nekouknou na průchodnost vejcovodů, neudělají ten drilling? No proč... protože to pro ně je malý kšeft, žejo. Já IVF odmítla, PCOS není zas takový problém, aby se to muselo řešit takto, pokud opravdu nejsou špatně vejcovody nebo nějaká další komplikace. Navíc to není zátěž jen pro vás organismus, ale taky pro vaši peněženku

martaskaaa
20. únor 2020

Mimochodem, IVF taky není jistou šancí k úspěchu ☹️ ale to asi víte..

uzivatelkapetra
20. únor 2020

@andulita proč tě tlačí do ivf? Tlačí tě věk? Chodíš už do nějakého ivf centra nebo to takto řeší obvodní gyn?
Jinak pokud tě posílá do CARu, neznamená to, že bude hned ivf, tam se taky pokusí otěhotnět tě jinak.
Mě třeba dali metformin (lék pro cukrovkáře ale pomáhá i při pcos), zkusili jsme párkrát inseminaci, udělají ti další vyšetření, které obvoďáci nedělají.
My šli do ivf po cca dvou letech snažení, ale my už nechtěli čekat a táhlo mi na 30, být mladší, asi zkouším i jiné možnosti.
Hodně pomáhá zásadně omezit cukry a celkově zhubnout

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
mariladka
20. únor 2020

Já teď také řeším pcos, Kdysi jsem tuto diagnozu slyšela, cca 6let zpátky, ale dítě jsme jetě neplánovali, nechala jsem to být, ms jsem měla 3xročně, postupně, aniž bych cokoliv brala se ms srovnala, trvalo to 3roky a měla jsem ms co 35dní a po pcos ani vidu ani slechu, vaječníky v pohodě, i krev. Já předtím brala dlouho antikoncepci, prý to bývá po tom časté. Pak jsem otěhotněla, porodila, rok kojila a přestala jsem právě kojit, abychom šli do druhého. A ouha. Je to rok, ms jsem vlastní měla 2x, jinak vyvolávaná a samozřejmě zjištěn opět pcos. Jenže mám ještě problém, že i po vyvolávané ms mám vysokou sliznici, takže nemůžu jít ani na laparoskopii a drilling, které by mi pomohla. Ted jsem po kyretáži a čekám na výsledky, co ta sliznice a co tam viděli. Takže ted zobu mateří kašičku, a nějaké homeo na srovnání cyklu. Mám doma i kontryhelový čaj, ale k tomu jsem se ještě nedostala. Měla jsem i clostík, první měsíc by asi zabral, měla jsem ms po 30dnech, ale dr mě vůbec nehlídal, nekoukal ani zda na mě působí a vajíčka zrají, jak jsem se dověděla, že by se mělo. Druhý cyklus jsem ovulaci neměla a ms dorazila po 60dnech. Takže vůbec nevím co dál ...

andulita
autor
20. únor 2020

@uzivatelkapetra nene, věk mě opravdu netlačí. Nebylo mě ani manželovi ještě ani 30 let. A do CARu mě neposílají. Rovnou mě dokážou prý na ivf. Protože tam prý vědí víc.. A nikam zatím nechodím. Jen na obvodní gyn

andulita
autor
20. únor 2020

@mariladka tak nějak chápu.. Není to lehké, jak se říká, no..

alcar
20. únor 2020

@andulita Necetla jsem vsechny prispevky, tak snad budu neco opakovat. Za me...nejlepsi je si nechat udelat drilling...neni to zadna narocna operace. Ja byla hospitalizovana jen jednu noc. A hned dalsi cyklus nasadit Clostilbegyt a Pregnyl na vyvolani ovulace (byl kdysi, ted nevim, co se dava). Tuhle kombinaci jsem temer po dvou letech snazeni absolvovala ja (a jeste potuplovala Inofolicem) a povedlo se na druhy pokus. Dalsi dite po ctyrech letech se povedlo uplne prirozene na druhy pokus a k nasemu prekvapeni dvojcata! Takze ani PCOS nemusi znamenat konec sveta! Rekla bych, ze je to nejlepe “lecitelna” dg. u neplodnosti. 🙂

vitezove
20. únor 2020

@andulita ten spermio test vám dělali ale na klinice, že? Nebyl to nějaký domácí test nebo tak. Jinak clostibegyt je fakt dobrý na pcos. Máma s ním otěhotněla první den cyklu. Pokud je partner úplně ok, tak určitě otěhotníš. pcos není důvod proč neotěhotnět - s lékama to půjde. Důležité je mít ovulaci.

andulita
autor
20. únor 2020

@alcar tak gratuluji 😊