Gramáž RS. Doporučila byste jej?

Zodpovězené
27. čer 2023

Dobrý den,

trochu tápu ve výběru RS. Mám jeden lněný a jeden s příměsí vlny. Láká mě zkusit ještě jeden, ale bojím se, jestli nebude už moc tenký. Malý má půl roku a takových 7 kg určitě. Žakárový ring sling šátek ve složení 33 % Merino vlna, 43 % česaná bavlna, 8 % hedvábí, 14 % kašmír. Gramáž 210 g/m2.

Děkuji

Dobrý den,

všeobecně u žakárových vazeb je i menší gramáž o trochu příjemnější a méně řezavá než jednoduchý atlas ve stejné gramáži, ale nedá se to vůbec strikně zahrnout do tabulky, co je ještě ok a co už ne. Ideální je si to vyzkoušet - i když chápu, že u šátků a RS kupovaných z druhé ruky to může být problém. Každý máme ty limity pohodlnosti prostě jinde...

Gramáž může být trochu problematická právě u RS, kde máte váhu jenom na jedné straně a nemůžete váhu rovnoměrně rozložit, jako u šátku. No prostě, ideální je RS vyzkoušet.

Materiálové složení je parádní, i když si myslím, že vlna a kašmír se budou trochu žmolkovat při průchodu kroužky - to tření tomuto vláknu nedělá příliš dobře.

Krásný den
Isa z Moisha