Iscare nebo Pronatal, co byste doporučily?

tydlity
9. pro 2015

Ahoj holky,prosím o radu.Máme jít do CAR a rozhodujeme se mezi Pronatalem a Iscare. Co by jste doporučily? Na Iscare byly skvělé recenze asi do roku 2013 a od tý doby hodně píšou,že šel dost dolu a už to není ono. Máme trošku problém se získáním vzorku pro spermiogram,takže určitě jen doma(i když se nám to ani doma dříve nedařilo,tak to zkusíme ještě jednou) a pronatal s tím má trochu problém a v Iscare to skoro doporučují 🙂 Takže se spíš přikláníme k Iscare,ale zarazily mě ty negativní recenze za poslední rok-dva

lumixii
9. pro 2015

Od ledna 2015 jsme chodili do Iscaru.Byli jsme mamaximálně spokojeni. Kolegyně tam chodi taky a též si to tam chvali.

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii Moc děkuji. Jsem z těch recenzí už úplně zmatená 😅

lumixii
9. pro 2015

@tydlity tak nás tam poslal přímo dr. Samozřejme jsem hledala i jina centra. Ale nakonec jsme šli do Iscaru a vubec nelituji. Ba naopak. Jednou jsme byli i na vyšetření v Motole ale tak tam bych už víckrát nesla. V porovnání s Iscar nebe a dudy. Ale urco se najdou maminky/ holky ktere i tam byli spokojeni. Vse je věc názoru. A taky toho co kdo od toho očekává. /

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii No my právě dostali žádanku do Pronatalu,jenže už z dřívějška máme problém se získáním vzorku ejakulátu jak doma tak v odběrové místnosti. Řekli jsme si,že to ještě zkusíme doma(manžel nikdy problém nemá,ale v tomto případě má blok a vzorek ze sebe nemůže dostat) a v Pronatalu se jim to moc nelíbí.Tam chtějí vzorek přímo z odběrové místnosti,proto jsme hledali ještě jiné centrum a našli jsme Iscare kde to nabízí rovnou na stránkách.Akorát ty recenze mě zarazily. My spíš očekáváme jemný přístup od personálu.Hlavně kvůli manželovi.Je dost konzervativní v tomto případě. A ještě,aby nebyl problém se dohodnout na něčem nestandartním.Třeba kdyby mu to zase nevyšlo tak se dohodnout,aby vyšetřili hlavně mě a pak by se to řešilo dál.To v Pronatalu právě odmítají vyšetřit ženu dokud nemají spermiogram ☹

lumixii
9. pro 2015

@tydlity tak to se divím. Protože když jsem se na první návštěvu objednávala já do Iscaru, tak k tomu partnera nepotřebovali. Jenže jsme z daleka, takže když už jsem tam jela já, tak jel i on, a zvládli jsem to při jednom. 😉 Je pravda, že jsem plno vyšetření měla já už od svého gynekologa, tak u mě toho už moc k vyšetření nebylo. 😉 🙂
Nevím, těžko radit, my tam byli spokojeni. Asi takhle, já osobně bych se tam objednala na první návštěvu, kde ti řeknou co a jak probíhá, jaké jsou možnosti, jak se postupuje a dostaneš, základní informace. Pokud se budeš ptát, dostaneš informace, nejen základní. Jak doktoři, tak sestřičky super milý, tak i na recepci, ochotní, prostě jak říkám, za mě rozhodně super. 🙂
Vždyt se můžete objednat do obou center, a uvidíš, kde ti co řeknou. Za to nic nedáš.. pak se můžete v klidu rozhodnout, kam jít.

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii Děkuju.No v Iscare je to právě pro nás jednodušší v tom co jsem psala a i co píšeš ty,že se mnou budou mluvit i bez manžela.I když ten říkal,že na tu první kontrolu(pohovor) by šel už se mnou.V Pronatalu to tak není.Psala jsem si s doktorem a ten mi právě napsal,že jako úplně první je spermiogram,který se provádí v odběrové místnosti a že bez spermiogramu je zbytečné ženu vyšetřovat jako první a proto chtějí nejdřív to. A na první schůzku chtějí oba a když prej příjdu sama tak se nedá všechno pořádně probrat.Působí to na mě tak,že by nás tam nutili za každou cenu do odběrové místnosti i když je 100procentní,že tam to manželovi nepůjde vůbec,když už to máme vyzkoušené. A celkově to na mě působí,že nechtějí moc vybočovat ze svých zajetých standardů.Naopak v Iscare to na mě působí,že se snaží člověku vyjít vstříc a snaží se najít řešení.Ale třeba se mýlím.. Je to pro nás oba dost psychicky náročné,když nám to nejde jako ostatním párům,kteří s odběrem vzorku nemají problém.Zatím jsem narazila pouze na dva páry,kteří měli stejný problém.Jeden pár otěhotněl nakonec přirozenou cestou,takže to víc řešit nemuseli a druhý pár je dodnes bezdětný,protože jim řekli,že bohužel bez masturbace není jiná cesta k získání vzorku.Manžel se vážně snaží i říkal,že by klidně podstoupil odběr v narkoze,hlavně aby se to povedlo,ale v Pronatalu mi napsali,že to v žádném případě,že to se provádí pouze lidem s porušenou míchou a jinými onemocněními. Spíš si myslím,že to je proto,že je to moc nákladné. Pokusím se v Iscare na toto zeptat a navrhnout,že by jsme si to připlatili a uvidíme jak to dopadne.Předtím samozřejmě vyzkoušíme jestli to nepůjde přirozenou cestou.Bohužel už jsme tak zoufalí,že přemýšlíme o porušení pravidel a vzorek získáme z přerušované soulože.Vím,že se to nemá a spermie to může poškodit,ale když není jiná cesta...

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii A mohu se zeptat co vám dělali jako první vyšetření oběma? Slyšela jsem,že už při první návštěvě berou krev.To by bylo fajn,kdyby už při první návštěvě aspoň tu krev odebrali oběma 🙂

lumixii
9. pro 2015

@tydlity Víš, že já vůbec nevím. 😀 😀 abych teď nekecala nějaký bludy. Přítel ejakulát (to vím jistě, protože proto tam semnou jel). Mě vyšetřoval mudr. jako u svého gynekologa. Jinak krevní vyšetření jsem měla od svého gynekologa. Ale to jsem tam za týden jela na krev znovu, kvůli opakování hormonálního profilu. Hned jsme dostali žádanku na imunologii. A běžný pohovor, nemoci, operace..atd.. + jsme dostali informace o tom, jaké jsou možnosti, jak která možnost probíhá atd. Dostali jsme i ceník výkonů nehrazených pojišťovnou atd.

jika10
9. pro 2015

@tydlity Tak já za sebe doporučiji ISCARE. Obě děti máme od nich. Všichni jsou tam moc příjemní a milý

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii No tak to je paráda 🙂 Vypadá to,že jak se tam dostaneš,tak už to jede jako po másle 🙂

tydlity
autor
9. pro 2015

@jika10 Asi se rozhodneme pro ten ISCARE tedy 🙂 Děkuju 🙂

lumixii
9. pro 2015

@tydlity To máš naprostou pravdu.. Všichni i můj dr. mě strašil, jak dlouhá je čekací doba.. atd.. volala jsem tam poprvé kolem 15. 12. a paní na recepci, jestli chci ještě do konce roku objednat, nebo až po novém roce.. byla jsem v šoku, to jsem nečekala, tak rychle, tak jí říkám, až po novém roce.. my na to nespěcháme.. 😀 a tak jsme tam jeli hned po novém roce.

tydlity
autor
9. pro 2015

@lumixii No tak to je paráda 🙂

karlos12
9. pro 2015

@tydlity Ahoj, já nemohu porovnávat, znám jen ISCARE, ale neměnila bych.Primář je super, sice mu to trošku trvá, jestli s každou kecá jako s náma, ani se nedivím, ale sestřičky fajn a sranda.Dnes jsem tam byla u paní doktorky a také velice fajn přístup.A spermijky mohly být z domova 😉

tydlity
autor
9. pro 2015

@karlos12 Super,moc děkuju 🙂 A když je to z domova musí se to přivézt v přesně daný čas nebo je to jedno kdy v průběhu toho nahlášeného dne? Když jsme to z domova měli přinést jinde tak jsme mohli kdykoliv,ale to bylo díky tomu,že tam dělala sestru kamarádova kamarádka 🙂 A stejně jsme nic nepřinesli 🙂

karlos12
10. pro 2015

@tydlity myslím že do hodiny, oni to pak zkoumají a odstřeďují a vychází to časově na odpolední IUI.Jestli je to " jen" na spermio tak nevím.Nám ho udělali rovnou před IUI 😉 Hodně štěstí a držím pěsti 🙂

malenka3
10. pro 2015

Rozhodně ISCARE. Jsou tam všichni neskutečně milí a obrovský profesionálové. Navíc známí, který chodili léta do Pronatalu, prošli celou řadu zákroků, IVF a pak zjistili, že v některých věcech je dost "odflákli". Teď jsou v ISCARE a litují, že jim trvalo tak dlouho, než se sem dostali. A mimochodem, původně se nerozhodli pro ISCARE jen kvůli "horším recenzím " a teď si to vyčítají.

malenka3
10. pro 2015

@tydlity jinak odběr spermia doma je ok, musíte ho tam jenom dostat do hodiny, to se dá. Já jsem teda chodila do kabinky s mužem a vždycky to vzala do svých rukou 🙂, to by vám nepomohlo? Moc chlapů to tak nedělá, podle mě je to škoda, ale nebyl to žádný problém, nikdo nám do toho nekecal. Můžete to zkusit takhle a když to nepůjde, tak vzorek z domova.