Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

CAR výběr. Kam se objednat?

market_g
23. bře 2021

Ahojky,
řešíme s manželem problémy s otěhotněním a udržením plodu. Máme se o jednat do CAR, jen si nejsem jistá kam.. Rozhoduji se mezi Gennet, Iscare, Pronatal Repro a Sanatorium Art.. Prosím o Vaše zkušenosti, moc by nám to pomohlo 🙂

europa00
23. bře 2021

@market_g možná by bylo lepší připsat z jakeho města jsi

danulka04
23. bře 2021

@market_g Ahoj, z těch uvedených klinik mám osobní zkušenost pouze s Iscare a tu bych zrovna úplně nedoporučila. Já už jsem to tady kdysi popisovala, takže by se to asi dalo dohledat, případně mi napiš zprávu a můžu ti říct víc jak to tam chodí.

market_g
autor
23. bře 2021

@europa00 jsme z Písku.. Ale spíš mě zajímal názor na ty čtyři CAR, protože jsem dostala papíry, že mají nejlepší laboratoře..

market_g
autor
23. bře 2021

@danulka04 Ahoj, poslala jsem ti zprávu, tak snad dorazila 🙂

vavrovamichaela
24. bře 2021

@market_g
Ahoj,do Pronatal Repro jsem chodila,dvě IVF,první úplně katastrofa...rozhodne laborku top nemaji a embryolozky také ne.
Teď jsme odtud přešli do Prahy do jiného car.

market_g
autor
24. bře 2021

@vavrovamichaela Ahoj,
můžu se zeptat do jakého CAR jste přešli?
Děkuji

milixx
24. bře 2021

Ahoj, já jsem od Českých Budějovic a byli jsme v Gennetu Letná. Jednoznačně doporučuji!
Ono tedy i hodně záleží, jaký máš přesně problém, jestli snadno otěhotníš - a pak taky snadno pptrácíš (jako já..😔), nebo jestli máš problém otěhotnět, atd, atd, atd.

market_g
autor
24. bře 2021

@milixx Ahoj,
je to takové složitější. Od sprna 2018 jsem otěhotněla 3x, ale pokaždé jsem v 7. týdnu potratila. Máme udělanou genetiku v ČB a vše v pořádku. Po poslední kyretáži dělali i rozbor a vše bylo v pořádku, ale přestala mi vyživovat placenta. Prý jsme měla streptokoka..
Po vysazení anti jsem otěhotněla za půl roku, po prvním potratu mi léčili endo a otěhotněla jsem hned za měsíc, ale zase jsem potratila. Potom jsme čekali na genetiku a mohli jsme se snažit zase v září 2019, ale moc to nešlo, tak jsem dostala hormony a povedlo se to až v březnu 2020, jenže to jsem měla pak toho streptokoka. A od té doby už nám to ani nejde, takže doktorka chce, abych měla od nich všechny vyšetření a případně i IVF..
takže ty jsi pro Gennet Letná ano?

vitezove
24. bře 2021

Doporučuji Gennet. On je prostě celkově nejlepší. Má svoje vlastní laborky, takže nemají problém udělat spousty testů, mají vlastní "nemocnici" třeba když je třeba revize, laparka atp. Jsou tam na hodně vysoké úrovni a ani nejsou nějak předraženi.

market_g
autor
24. bře 2021

@vitezove super, už jsem pomalu rozhodnutá, že se objednám tam. Zatím jsou na něj nejlepší recenze co tak všude koukám a zjišťuji si.
Moc děkuji

milixx
24. bře 2021

Já ve zkratce: těhotná jsem byla vždy hned, ale potratila jsem 5x, zjištěn imunologicky (MBL deficit) i genetický (trombo mutace) problém, pak i spousta dalších..
Na popud imunoložky dr. Malíčkové provedeno IVF s preimplantacni dg. embryí - z 30 odebraný vajíček jen 2(!!) byly v pořádku, jedno mi bylo zavedeno - a díky tomu máme Elišku ❤️ To bylo tedy mé druhé IVF, první se tedy moc nepovedlo - bylo z něj jen jedno vajíčko a ještě se nedalo ani vyšetřit. Blbě jsem reagovala na hormony 😏 ale když mi při druhém pokusu dali jiný protokol, bylo vajec hodně. Ono se tedy i říká, že ten první pokus bývá opravdu “pokus”, jak tělo reaguje.
Chodila jsem k dr. Jarošové a dr. Langrové až do 20TT - obě super a díky jejich pečlivosti si mě pak převzal Apolinář, kde jsem byla jako vysoce rizikový pacient v péči u dr. Kouckého do porodu.
Takže: jednoznačně Gennet doporučuji. Mají svoje genetiky, imunology... na všechno mě před zahájením vlastního procesu IVF vyšetřili. Je to tedy velká klinika a někdo by asi dal přednost rodinnějšímu prostředí, ale pro mě s mou sbírkou diagnóz byly rozhodující jejich zkušenosti.

vavrovamichaela
24. bře 2021

@market_g do PFC,rozhodovala jsem se mezi tím a Gennet prave.Kvůli laborce a možnosti konzultace i s embryologem jsem se rozhodla pro PFC.

market_g
autor
24. bře 2021

@milixx i moje doktorka chce, abych šla já imunologii a genetiku, takže Gennet asi bude v tomhle ohledně fajn.
Moc děkuji za veškeré info. Moc mi to pomohlo 😊😊

vitezove
25. bře 2021

@vavrovamichaela V Gennetu je ale taky laborka a konzultace s embryologem.

nita1984
25. bře 2021

Ono je to těžké. Já utekla z Pronatalu i UPMD. Pořádnou péči jsem zažila až v Iscare. Mam od nich jednoho úžasného syna a za pár týdnů i dceru. Za mě TOP péče i přístup.

zizitap
28. bře 2021

@market_g zkus jeste mudr malickovou v iscare. Je imunolozka. Ja mam zdravou dceru sla prirozene pred 10 lety. Pak 6potratu do 12tt. Vse v poradku jen horsi spermiogram u mamzela ale jinak ok. Az ona mi udelala hlubsi imuno profil a nasadila leky plus fraxiparin a mame z ivf v brne v unice 2letyho kluka

1408vk
12. dub 2021

Dobrý den, jakou ivf kliniku byste doporučily? Mám za sebou 4 neúspěšné pokusy. Chtěla bych vyzkoušet jinou kliniku. Město je mi jedno. Hodně tady doporučujete Genet. Děkuji za jakýkoli tip.

vitezove
12. dub 2021

@1408vk Rozhodně Gennet je top. Kór když jsou problémy. Mají svojí laborku, tak nemají problém s testy. Jinde mi třeba testy nechtěli vůbec napsat. V Gennetu píšou i když se mi na ně nechce 😀. A je to dobře.

milixx
12. dub 2021

@1408vk pro Gennet jsme se rozhodli z více důvodů. Jednak nám ho doporučila imunoložka, které hodně věřím a která s nimi spolupracuje (dr. Malíčková), pak proto, že u nich jsme “díky” mé 5ti potratové anamnéze měli IVF na pojišťovnu, že nabídli a realizovali veškerá dostupná vyšetření před samotným IVF (mělo by to tak být všude, ale realita je jiná), a taky z toho důvodu, že je to velká klinika (takže mají hodně výkonů a zkušeností). K tomu ještě pozitivní zkušenosti pěti párů známých 40+, kterým se díky Gennetu zadařilo...

1408vk
16. dub 2021

@nita1984 dekuji a Iscar je take v Brne

nita1984
16. dub 2021

@1408vk myslím, že jen v Praze