Jaké nosítko, aby mě nebolela záda a synovi nevadilo na nožičky?

Zodpovězené
23. črc 2019

Dobrý den,

mám půlročního syna a má téměř 9 kg .

Včera jsem měla půjčené nosítko Ergobaby Adapt a přemýšlím o koupi. Ale po dvou hodinovém nošení mě večer bolela záda a při nošení ramena. Dostala jsem radu zkusit jiné nosítko. Měla jsem ale půjčené i Storch a u toho mě zase bolela záda, to bylo lepší to Ergobaby a také jak bylo měkké, tak malému modraly nožičky, že je ten kraj moc zaškrtil, ať jsem to nastavila jakkoli. Tak se bojím zkusit šátkové nosítko.

Jaké byste mi doporučila zkusit nosítko? Líbilo se mi, že Ergobaby má tu bederní opěrku.

Děkuji!

Dobrý den,

možností proč vás mohou bolet záda je mnoho, nejvíce se pozná i z fotografie.

Každopádně nejčastejší příčinou může být nevhodné nosítko s ohledem na vaši postavu. Neříkám, že Ergobaby je špatné nosítko, jen nesedí každému (např. i mě nesedí a je mi velmi nepohodlné).

Další častou příčinou je špatné nastavení, naštelování nosítka - tzn. nedostatečné dotažení buď bederního pásu nebo ramenních popruhů, dítě daleko od těla, a také zapínání hrudní (zádové) spony moc nahoře - tlačí poté na krční obratle a táhne to trapézy. Správně by tato spona měla být stažena až mezi lopatky. Storchenwiege nosítko je skvělé pro novošky, ale jeho limit je dle mě rávě kolem 9 kil dítka.

Pokud nic z toho co píši není váš případ, pak doporučuji zkusit jiné nosítko.

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkaná tak, aby pružila správným směrem, často jsou tkána z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů jsou pak také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence. např. https://www.isatky.cz/rostouci-nositko/

Dále jsou pak velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Monilu ( Start nebo Uni) Donkey, Andala, Martys atd.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie z Bejbacek.cz

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz